נושאים חמים

משחקים חרמות

עולים מדרגה: בידיעות אחרונות החרימו אמש מפגש עיתונאים עם הרמטכ"ל בשל נוכחות נציגים מ"ישראל היום", והודיעו כי "לא יישבו איתם באותו השולחן" - כך נודע לוואלה! ברנז'ה

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore

שלושה מגופי התקשורת המרכזיים לא נכחו אתמול (ראשון) בפגישת העורכים המסורתית שהתקיימה בלשכת הרמטכ״ל. "ידיעות אחרונות", "הארץ" וחדשות 10 לא שלחו נציגים למפגש. בעוד נציגי חדשות 10 לא הגיעו מטעמים טכניים - חניכת האולפן החדש בירושלים - הסיבות לאי הגעת העיתונים היו מהותיות יותר.

ב"ידיעות אחרונות", כך נודע לוואלה! ברנז׳ה, הוחלט להחרים את המפגש בשל נוכחות המתחרים מ"ישראל היום". על פי גורם ב"ישראל היום", ב"ידיעות אחרונות" הודיעו לנציגי חטיבת דובר צה״ל כי "הם לא מסכימים לשבת באותו השולחן לצד העיתון המתחרה". יצוין כי גם נציגי אתר ynet מבית ידיעות תקשורת לא הגיעו למפגש.

אלוף בן חשף - ונענש

בשנה האחרונה הסלימו היחסים בין "ידיעות אחרונות" ל"ישראל היום", שם פרסמו סדרת מאמרים תחת הכותרת ״אימפריית הרשע של נוני״ שתקפה את העיתון בחריפות. ב"ידיעות אחרונות" אמרו לאנשי הרמטכ״ל כי הם מצפים שאנשי "ישראל היום" לא יזומנו יותר לתדרוכים שנעשים לתקשורת כיוון ש״מבחינתם לא מדובר בעיתון לגיטימי, ואין לו זכות לשבת בקרב יתר גופי התקשורת הישראליים״.

מעניינות לא פחות היו נסיבות ההעדרות של נציגי "הארץ", אשר לא נכחו באירוע, ולפי אותו גורם הסיבה לכך הייתה סנקציה שהוטלה עליהם על ידי צה״ל והם כלל לא הוזמנו. כזכור, לאחר מפגש העורכים הקודם שערך הרמטכ״ל פרסם עורך העיתון אלוף בן מאמר שבו חשף את הנאמר בפגישה למרות שהדברים בה נאמרו בסטטוס של רקע עמוק לידיעה בלבד. אחר כך פרסם גם את דבר קיום המפגש וביקר אותו - מאמרים שעוררו זעם רב בחטיבת דובר צה״ל ובלשכת הרמטכ״ל.

ב"ידיעות אחרונות", "הארץ" ו"ישראל היום" סרבו להתייחס לדברים. בחטיבת דובר צה״ל סרבו למסור תגובה או לענות לשאלות על אודות המפגש אתמול.