נושאים חמים

מועצת הכבלים והלווין הורתה ל-HOT להפסיק שידורי ערוץ 144 מיידית

ההוראה התקבלה הערב לאחר ש-HOT החלה אתמול, על דעת עצמה וללא קבלת אישור, לקדם באחד מאפיקיה את ערוץ החדשות הבינלאומי של פטריק דרהי i24news ולשדר את הפרומו של הערוץ

מועצת הכבלים והלוויין פתחה בבירור מול חברת הכבלים HOT לאחר שזו החלה אתמול, על דעת עצמה וללא קבלת אישור לכך, לקדם באחד מאפיקיה את ערוץ החדשות הבינלאומי של פטריק דרהי i24news ולשדר את הפרומו של הערוץ. המועצה הורתה ל-HOT להפסיק את השידורים באופן מיידי ולהחשיך את המסך.

ב-HOT רוצים להעלות את הערוץ החדש באפיק 144, אולם עליהם לקבל לשם כך את אישור מועצת הכבלים והלוויין. עד לאחרונה שודר באפיק ערוץ חדשות צרפתי בשם "GUYSEN TV" אשר נכלל בחבילת הערוצים הבינלאומיים אותם מציעה החברה ללקוחותיה, והוא ירד מהאוויר אתמול, והערוץ של דרהי עתיד לתפוס את מקומו. במסגרת הבירור תבדוק המועצה גם את משמעויות הורדת ערוץ החדשות הצרפתי.

מערכת i24news נמצאת בתהליכי הקמה מתקדמים והקמת אולפנים חדישים במתחם נמל יפו. הערוץ ישדר בשלוש שפות: אנגלית, צרפתית וערבית ויפעלו בו שלושה דסקים בהתאמה. בראש דסק החדשות בערבית יעמוד סלימאן א-שאפי, בראש הדסק בצרפתית יעמוד סטפן קלוו, ובראש הדסק באנגלית יעמוד עופר פרצמן. בין העיתונאים שהצטרפו לערוץ: הדס סיני, אדר פרימור, יהונתן רגב, טל שלו ויעל ויסנר-לוי. עוד נמנים על צוות הערוץ ירון טן-ברינק וג'ייסון דנינו-הולט. הערוץ נמצא בבעלות חיים סלוצקי ופרנק מלול, וממומן על ידי פטריק דרהי.

מהמועצה לשידורי כבלים ולוויין נמסר: "בעקבות הפסקת השידורים הרגילים של ערוץ GUYSEN TV, הנקלטים באפיק 144 של חברת HOT, והעלאת שידורים בקשר לערוץ i24NEWS במקומם, הורתה המועצה לשידורי כבלים ושידורי לוויין לחברה להפסיק מידית את השידורים האמורים ופתחה בהליך לברור העניין".

מ-HOT נמסר בתגובה: "ערוץ GUYSEN TV סיים את שידוריו מוקדם מהצפוי. בשלב זה עלה פרומו לערוץ חלופי אשר יעלה בכפוף לאישור המועצה".