פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ריאיון או ביזיון? האמת מאחורי ה"שיחה" של מעריב עם ג'ניפר לורנס

   במעריב פרסמו ריאיון נרחב עם ג'ניפר לורנס לרגל עליית "דרור אדום", ממנו אפשר היה להבין כאילו הפנו אליה שאלות בעצמם. למעשה, נציגי העיתון מעולם לא פגשו את השחקנית ואפילו לא התכתבו איתה. אז מאיפה התשובות שלה הגיעו?

   מעריב 6.3.2018 (סריקה)
   הראיון במעריב (סריקה)

   מה עומד מאחורי ריאיון נרחב שפורסם אתמול (שני) ב"מעריב" עם השחקנית זוכת האוסקר ג'ניפר לורנס, לרגל צאת סרטה החדש "דרור אדום"? הראיון עם כוכבת הענק - לכאורה, הישג עיתונאי משמעותי בתחום הבידור אשר רבים מהמתחרים היו מתקנאים בו - אמנם לא קודם בתור כתבת שער במוסף היומי אך זכה להפניה בולטת מהשער. ואולם, מבדיקת וואלה ברנז'ה עולה כי ה"ריאיון" של העיתון עם לורנס אותו "ערכה" כתבת העיתון עינת אוליבייר - למעשה מעולם לא התקיים. אוליבייר מעולם לא נפגשה או אפילו שוחחה בטלפון או בצ'אט עם הכוכבת, אלא הסתפקה ברשימת שאלות ותשובות שלמה ומוכנה שמשרד היח"צ העביר לעיתון, וכבר פורסמו בעבר במסגרת ראיון מעבר לים.

   הפרט הקטן והחשוב הזה לא מופיע בכתבה שמתפרסת על פני שני עמודים במגזין התרבות של "מעריב". זאת ועוד, באחת התשובות שמעניקה הכוכבת רשום כי לורנס צוחקת כאשר היא משיבה על אחת השאלות - מה שיוצר שוב את הרושם המוטעה כי מדובר בראיון שהכוכבת העניקה ל"מעריב". בין היתר, מוצגות בפני הכוכבת רשימה של שאלות גנריות בנוסח: "מה דעתך על השימוש בגוף בסרט?", "איך התאמנת לתפקיד?", "יש בסרט סצינות מיניות רבות שכוללות עירום ואלימות. לא הרגשת מנוצלת?" וכדומה. יצוין כי מדובר בפרקטיקה פסולה שלעיתים נהוגה, וכי "מעריב" קיבל אישור להשתמש בתשובות שהעניקה הכוכבת, אך בריאיון זה מתקיים מצג שווא לפיו העיתון ראיין את הכוכבת, כאשר בפועל מדובר בפייק ריאיון.

   יש לציין כי בשבועות האחרונים, "מעריב" פרסמו ריאיונות דומים גם עם ג'יימס פרנקו, דקוטה ג'ונסון וכוכבים הוליוודיים אחרים שמעולם לא דיברו איתם ישירות.

   טרם התקבלה תגובה מ"מעריב".