וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צו מניעה זמני מונע תחילת התקשרות חברת חשמל עם מקאן

עדי דברת

8.1.2008 / 13:28

לטענת חברת החשמל הצעת זרמון גולדמן במכרז היתה לכאורה הזולה ביותר, אך נפסלה בשל פגמים

זרמון גולדמן הגיש הבוקר בקשה לצו מניעה בבית המשפט בחיפה, באמצעות עורכי הדין חיים פיצ'ון, שמוליק קסוטו ואיריס אדרי, למניעת ההתקשרות בין חברת החשמל למקאן אריקסון ועתירה מנהלית שתהפוך את פסילתם ותכריז עליהם כמשרד הפרסום הזוכה במכרז חברת החשמל. זאת לאחר שמקאן אריקסון זכה במכרז על תקציב הפרסום של חברת החשמל למרות שהצעת זרמון גולדמן הייתה נמוכה יותר - כפי שנחשף שבוע שעבר ב- TheMarker.

מחברת החשמל נמסר אז בתגובה כי אכן "במכרז הוגשה הצעה אשר מבחינה כספית הייתה לכאורה הזולה ביותר, אך היא נפסלה בשל פגמים שנפלו בה ואשר בעקבותיהם ניתנה לוועדת המכרזים חוות דעת משפטית".

במכתב שהגיע לידי TheMarker שנשלח על ידי חברת החשמל לעורך דינו של זרמון גולדמן,נכתב: "ההצעה של מרשתך נפסלה על ידי ועדת המכרזים הואיל וההצעה הוגשה שלא בהתאם לתנאי ודרישות המכרז, באופן שבשני פרקים מהותיים של ההצעה הכספית ננקבו מחירים בשקלים במקום בדולר ארצות הברית כפי שנדרש במסמכי המכרז". עוד ציינה חברת החשמל במכתבה, לדברי זרמון, כי עבדה במהלך השנה האחרונה לפי מחירים דולריים.

איילון זרמון ספר ל-TheMarker כי חברת החשמל טעתה בכך שפסלה את משרדו משום שלמעשה אישרה הגשת הצעות כספיות בשקלים. לדבריו, בשאילתות להבהרה שנשלחו על ידי משרדי הפרסום לחברת החשמל נשאלה השאלה: "מחירי כל ספקי הטלוויזיה בשנה האחרונה הינם בשקלים. כיצד אם כן ניתן להתחייב על מחירים בדולרים?". בתשובה, הוא מספר, ענתה חברת החשמל: " ההצעות שתוגשנה במחיר שקלי תתורגמנה למחיר דולרי על פי השער היציג ביום פתיחת ההצעות תוך הבטחת בסיס אחיד לכל המתמודדים שיגישו הצעות שקליות". בנוסף, בתביעה שהוגשה נטען גם שהחוק אוסר על תמחור במחירים דולריים - זאת בהתאם לתיקון חוק הגנת הצרכן משנת 2002.

עוד נודע ל-TheMarker, כי מקאן אריקסון אמור לעלות היום עם קמפיין ראשון עבור חברת החשמל כבר. את הקמפיין החדש אומנם יצר המשרד הקודם של חברת החשמל - אדלר-חומסקי&ורשבסקי, אך רכישת המדיה תתבצע על ידי חברת המדיה של מקאן יוניברסל - כך מספר גורם מקורב. לא ברור האם הקמפיין אכן יעלה לאוויר לאור צו המניעה.

8 מליון שקל ב-2007

חברת החשמל בחרה במקאן אריקסון כמשרד הפרסום של החברה מתוך שישה משרדי פרסום שהשתתפו במכרז.
משרדים רבים התרעמו על תנאי המכרז, ובין היתר על הקביעה כי 80% מהציון שלפיו יוחלט על משרד הפרסום שייבחר יינתן לפי שיקולים כספיים - היינו, מי שהציע מחירים נמוכים יותר - ו-20% בלבד לפי שיקולים מקצועיים - והחליטו להחרימו.

תקציב הפרסום של חברת החשמל מטופל מסוף 2001 אצל אדלר חומסקי & ורשבסקי. תקציב הפרסום של חברת החשמל ב-2007 עמד על כ-8 מיליון שקל (מחירים ריאלים, הערכה לפי מחירי מחירון של יפעת בקרת פרסום). מחברת החשמל נמסר כי תקציב החברה ל-2008 מוערך בכ-23.5 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully