רשות השידור - שר האוצר מתערב במשבר

מו"מ בין פקידי האוצר לרשות השידור - הבעיה העיקרית: חוסר היכולת להגיע להבנות עם הטכנאים על הסכם פרישה מוקדמת

מוטי בסוק
11/04/2008

בפגישה שנערכה אתמול במשרד האוצר, בהשתתפות השר רוני בר-און, הוחלט לקיים משא ומתן אינטנסיווי בניסיון נוסף לפתור את הבעיות הקשות שמהן סובלת רשות השידור, בעיות העשויות להוביל לסגירתה. המו"מ ייערך בחודש הקרוב ברמה פקידותית. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שהיה אמור לנהל את הישיבה, נעדר ממנה.

רשות השידור, ובעיקר הערוץ הראשון של הטלוויזיה, הידרדרו למשבר הקשה בתולדותיהם. יו"ר הרשות, משה גביש, והמנכ"ל שלה, מוטי שקלאר - שהיחסים ביניהם בעייתיים - ניסו לפתור את המשבר, אך מאמציהם נכשלו.

הבעיה העיקרית היא חוסר היכולת להגיע להבנות עם הטכנאים, הנהנים מחסות ההסתדרות, על הסכם פרישה מוקדמת. בעוד שעובדים מינהליים ועיתונאים ברשות השידור המסכימים ליציאה לפנסיה מוקדמת נפגעים בשכר בצורה קלה, הטכנאים היוצאים לפרישה מוקדמת נפגעים בצורה קשה ביותר, ולכן הם מתנגדים להסכמי הפנסיה שהוצעו להם.

בפגישה אתמול השתתפו, לבד מבר-און, השר הממונה על רשות השידור יצחק הרצוג, גביש ושקלאר, הממונה על השכר באוצר אלי כהן וראש אגף תקציבים רמי בלינקוב. נציגי האוצר אמרו בפגישה כי בהיעדר פתרון הרשות תקרוס. ראשי האוצר הדגישו כי רק תוכנית הבראה יסודית תחזיר את הרשות לתפקוד, וכי שיתוף פעולה מלא של הנהלת הרשות, העובדים, ההסתדרות והממשלה בגיבוש רפורמה מקיפה, יוכל להביא להבראת הרשות.

  • רשות השידור

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully