על העיוורון

העיתונאים ברשות השידור מתנגדים למכרז העיוור לתפקיד מנהלי הרשתות ברדיו, העובדים ברשות תוהים אם האגודה עושה עבורם מספיק

  • רשות השידור
ענת קם

יושב ראש אגודת העיתונאים בירושלים, אחיה גינוסר, פנה ביום חמישי לסמנכ"לית משאבי אנוש ברשות השידור ליאור רמתי בעניין המכרז העיוור המתקיים בימים אלה לתפקיד מנהלי הרשתות בקול ישראל. במכתב שהופץ לכלל חברי האגודה, ציין גינוסר כי מן הראוי לשבץ כל מועמד במקום בו הוא חש שתופק ממנו התועלת הרבה ביותר, על פי כישוריו, בנוסף לכישורי הניהול הנדרשים. גינוסר אף ביקש שהמכרז ישונה והתפקידים יוגדרו כ"מנהלי רשתות" ולא "מנהלי חטיבות", מאחר שלא הוסכם על הגדרת התפקיד החדשה וכן כי אלו הצרכים האמיתיים של רשות השידור.

גנוסר פנה לרמתי בעקבות פנייה מאיש קול ישראל מיקי מירו שבה בנוסף לביקורת על אופן התנהלות המכרז הובעה מחאה על דרך התנהלותה של אגודת העיתונאים. מירו תוהה במכתב מדוע האגודה אינה פועלת בנושא אי תשלום המשכורות במועדן, ומה עושה האגודה בעניין תשלומי הביגוד וההבראה וכן האם האגודה הסכימה לנוהל החדש של עבודה פרטית ברשות, המחייב קבלת אישור גם על כתיבת בלוג והתנדבויות.

בסיום המכתב כותב מירו: "חיקה! השאלות הללו הן רק קצה הקרחון, יש לי ולעובדים רבים אחרים תחושה שאתה וחבריך באגודה לא משרתים את האינטרסים שלנו כעובדים ומסתירים מאיתנו מידע. קיבלנו תלונות גם של חברי ועד בתל אביב ובירושלים שגם אותם אתה ממדרים ממידע. אנו מקווים מאוד שמדובר בחוסר תקשורת".

גינוסר טוען במכתב תשובה כי אגודת העיתונאים מנהלת משא ומתן עם הנהלת רשות השידור ומשרד האוצר ועושה ככל יכולתה כדי להביא לכך שהרפורמה המדוברת אכן תביא לשיפור השידור הציבורי ולשיפור מעמד העיתונאים בו. בהתייחסו לטענה כי האגודה אינה פועלת בעניין המשכורות, כתב גינוסר כי האגודה פעלה בעבר אולם מאחר שהפעם ההסתדרות פנתה לבית הדין לעבודה לא נדרשה פנייה נוספת.

בסיכום מכתבו כתב גינוסר: "לסיום, חברי ועד האגודה, הן בתל אביב והן בירושלים מכירים כל פרט של המשא ומתן. אם קיימת תחושה של 'הסתרת מידע', הרי שהיא מוטעית ומצערת. צוות המשא ומתן כולל נציג רדיו ואני משוכנע שהוא מדווח לחבריו על כל ישיבה".

מרשות השידור נמסר: המכתב המדובר טרם הגיע אל סמנכ"לית משאבי אנוש ברשות ומכל מקום לא נגיב לתכתובת פנימית באמצעות העיתונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully