נס במקום אספרסו - המשבר הפיננסי במדיה

עוד זה מדבר וזה בא

ערוץ 10 מודיע על הפחתות שכר וצמצום ההוצאות להפקות עתידיות. ורשבסקי: ”פיטורי עובדים הם קו אדום שאני מקווה שלא נאלץ לחצות”

ענת קם
23/11/2008

ערוץ 10 הודיע היום על שורת צעדי התייעלות בשל המשבר הכלכלי הגלובאלי והשפעתו הישירה על תחום הפרסום בטלוויזיה. הערוץ הודיע שבשלב הראשון יקוצץ שכר העובדים.

היום הופץ בערוץ מייל: "המשבר הכלכלי כבר לא בדלת. הוא נכנס אל בית הורד. לפיכך, החליט היום מנכ"ל הערוץ להודיע על הפחתת שכר כללית בערוץ ובחברת החדשות לפי ההתפלגות הבאה: בעלי שכר חודשי של 30,000 ¤ ומעלה – הפחתה של 12%. בעלי שכר חודשי שבין 20,000 ¤ - 30,000 ¤ - הפחתת שכר של 8%. בעלי שכר חודשי 10,000 ¤ – 20,000 ¤ - הפחתת שכר של 5%. בעלי שכר חודשי עד 10,000 ¤ - ללא שינוי. השינויים יכנסו לתוקף החל מחודש דצמבר השנה ויבואו לידי ביטוי בשכר המשולם ב- 10 בינואר 2009".

ההפחתה על כל שלביה לא מתייחסת להפרשות הסוציאליות שימשיכו להיות מחושבות לפי השכר הקודם.כמו כן יצמצם הערוץ את ההוצאות על הפקות עתידיות באמצעות צמצום עלויותיהם של פרויקטים מתוכננים.

צעדים אלה יבואו לצד הפחתת עמלות משרדי הפרסום, כפי שהצהירו בשבוע שעבר בעלי מניות הערוץ יוסי מימן וארנון מילצ'ן.

מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי מסר: "לצערי הגיעה השעה לנקוט בצעדים ממשיים. פיטורי עובדים הם מבחינתי קו אדום שאני מקווה שלא ניאלץ לעבור. המטרה היא לצמצם בעלויות תוך מינימום פגיעה בעובדים ובספקים ותוך שמירה על לוח תוכניות אטרקטיבי ומנצח".

  • קיצוצים
  • ערוץ 10

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully