הסכם בין ערוץ 10 לרשת צפוי להיחתם בימים הקרובים

ההסכם כולל סעיף המקנה לשני הצדדים בלעדיות של חצי שנה בניהול צעדי המיזוג ומוציא את קשת מהתמונה

אופיר בר-זהר

הסכם המיזוג בין ערוץ 10 לבין רשת צפוי להיחתם בימים אלה ואולי אפילו במהלך היום זה, כאשר בהסכם נכללת הצהרת כוונות של הצדדים בנוגע למיזוג שתי החברות. אחד הסעיפים אשר נמצא במזכר ההבנות מתייחס לרצונן של שתי החברות להשקיע חצי שנה בקידום נושא המיזוג בין שתיהן, וכן כולל המזכר סעיף נו-שופ - כלומר סעיף המקנה בלעדיות לצדדים במשא ומתן בנושא המיזוג למשך חצי שנה, ובעצם מוציא מהתמונה את זכיינית ערוץ 2 קשת, אשר היתה המועמדת המרכזית למיזוג עם רשת עד כה. לדברי גורמים בסביבת העסקה, כסף לא אמור להחליף ידיים במהלך המיזוג - מאחר שכל אחת מהזכייניות הקיימות כיום בשוק חולשת על כשליש מהשוק, גם אם היא מגיעה לנתח זה משידור במשך כמות שונה של ימים.

על הפרק נמצאות שתי אפשרויות: הראשונה היא שהחברה החדשה והממוזגת תשדר בשבעת ימי השידור של ערוץ 10, והשנייה היא שהחברה הממוזגת תשדר רק בארבעת הימים של רשת בערוץ 2. לדברי גורם המקורב לנושא, "גם מבחינת הרגולציה וגם ברמת ההיתכנות הכלכלית לא ברור איזו אופציה אפשרית ויותר טובה. שתי האפשרויות על השולחן". עוד אמר הגורם כי "נקודת המוצא היא כי השוק במתכונתו הנוכחית לא יכול להכיל שלוש חברות".

המגעים למיזוג בין רשת לבין ערוץ 10 מעלים תהיות רבות לגבי חוקיות המהלך, קונסטלציה שבה יכול להתרחש צעד כזה, ובעיקר לגבי הסיכוי שמהלך כזה אכן ייצא לפועל. מבחינה חוקית, המיזוג אינו פסול מיסודו, אך אינו פשוט כלל. כדי לבצע את המהלך יהיה צורך באישור הרשות להגבלים עסקיים ואת אישורה של הרשות השנייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully