פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הרצחת וגם שכתבת?

   ראש מערכת החדשות של ידיעות אחרונות הפיצה היום מייל זועם לעורכים, בעקבות טעויות חוזרות ונשנות: "זה מוציא לנו שם לא רציני"

   ראש מערכת החדשות בידיעות אחרונות הדס להב הפיצה היום מייל לכל העורכים בדסק החדשות בעיתון בעקבות פרסומים בעייתיים שנבעו מטעויות של העורכים. במייל של להב נכתב: "בשני מקרים רצחנו קורבנות שכנראה בפועל מצאו את מותם בדרך אחרת, טבעית יותר'". מדובר בידיעה מלפני כשבועיים של כתב הפלילים של העיתון ניר גונטז' על מותה של אנט פרץ בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב ובידיעה נוספת של גונטז' מה-8 במרץ על תושב כפר מצר שנמצא מת בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב.

   בעניין שתי הידיעות כתבה להב: "בשני המקרים בידיעה המקורית הכתב הדגיש כי מדובר בחשד שעדיין נבדק. לפחות באחד המקרים זה גם נאמר במפורש לעורך. בכל זאת, בכותרות ובטקסט הכרזנו באופן לא מסויג שמדובר במקרי רצח. בפועל, הגברת כנראה נפלה ונחבלה והאדון חטף התקף לב - ואנחנו יצרנו לכתב שם לא רציני שלא באשמתו".

   להב התייחסה לידיעה נוספת של יורם ירקוני שפורסמה בעיתון בשבוע שעבר בעניין עסקת הטיעון בפרשת מותו של הנער צחי בשה: "במקרה השלישי הידיעה המקורית דיברה על עסקת טיעון על הריגה. גם הטקסט המשוכתב מדבר על הריגה. אז איך הכותרת והמשנה הפכו בסוף לרצח??"

   בסיום דבריה כתבה להב: "תשמעו, זה לא סביר. זו הבעת זלזול בקורא ובכתב וזה מוציא לנו שם לא רציני. בפעם הבאה, חוששתני שזה לא יסתיים במייל דסק".

   אבל יש גם חדשות טובות. הבוקר מפרסמים בידיעות אחרונות הודעת תיקון: "ב-29 במארס פורסם בעיתוננו סיפור על כלב חולה, שנטען שהיה שייך למלך ירדן עבדאללה השני וטופל בבית החולים הווטרינרי בבית דגן. בדיקה נוספת העלתה שהסיפור אינו נכון. אנו מתנצלים בפני הקוראים".

   טרם התקבלה תגובת ידיעות לדברים.

   אנט פרץ בידיעות אחרונות (סריקה)
   הידיעה על מותה של אנט פרץ (סריקה מידיעות אחרונות)
   ידיעת מוות בתחנה המרכזית (סריקה)
   הידיעה על מותו של תושב כפר מצר בתחנה המרכזית (סריקה מידיעות אחרונות)
   ידיעת צחי בשה (סריקה)
   הידיעה על עסקת טיעון בעניין צחי בשה (סריקה מידיעות אחרונות)
   סריקה מתוך ידיעות אחרונות 6.4.09 (סריקה)
   התיקון בעניין כלבו של המלך עבדאללה יבדל"א