מגיע לנו?

נשיאת מועצת העיתונות דליה דורנר מתייחסת להורדת דירוג חופש העיתונות בישראל: "מקווה שילמד הלקח של התייחסות לכתבים זרים". בן דרור ימיני חולק עליה

ענת קם
03/05/2009

הורדת דירוג חופש העיתונות של ישראל לחופשי חלקית, על ידי ארגון פרידום האוס לא הפתיעה את עיתונאי הארץ גדעון לוי: "כך ראוי. ישראל בעופרת יצוקה התנהגה כמו האפלות שבמדינות והעובדה שעד היום עיתונאים ישראליים לא מורשים להכנס לעזה זו חרפה וזה עושה צחוק מהביטוי חופש עיתונות", אמר אמש לוי בשיחה עם וואלה! ברנז'ה. "העובדה שנמנעת מאיתנו הכניסה לעזה כבר שלוש שנים היא דבר מחפיר ואכן ראוי להוריד את הדירוג". עיתונאי בכיר נוסף הצטרף לדבריו של לוי ואמר: "אני חושב שמגיע לנו. ההתנהלות בעופרת יצוקה הייתה דבר מגעיל".

נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון לשעבר דליה דורנר אמרה: "אני מניחה שהתוצאה הזו היא פרי מדיניות הממשלה במהלך עופרת יצוקה. בזמנו חשבתי ואף אמרתי שזה לא נכון למנוע מעיתונאים להיכנס. זה גם לא נכון כי השטח הושאר לעיתונאים המקומיים שודאי היו עוינים יותר מהעיתונאים הישראליים. זו תוצאה מאוד מצערת. אני מקווה שבין הלקחים שיילמדו מהמלחמה יילמד גם הלקח של ההתייחסות לעיתונאים הזרים".

טוב לדעת (מקודם)

הסוד נחשף: כיצד בי-קיור לייזר מפחית את הכאב?

מוגש מטעם בי קיור לייזר

בן דרור ימיני: "שיטלו קורה מבין עיניהם"

"זו החלטה אווילית באופן מדהים כי לפי כל מדד אפשרי מגוון הדעות המתפרסמות בישראל, שחלקן הגדול אנטי ישראל באופן מובהק, גדול באופן חסר תקדים בעולם. העיתונות הבריטית גינתה את פעולות ישראל בעזה כשיותר אזרחים נהרגו מפעולות נאט"ו והצבא הבריטי באפגניסטן מאשר אזרחים עזתים בלתי מעורבים", אומר עיתונאי מעריב בן דרור ימיני.

"הסיבה היחידה שישראל במוקד היא כי כאן יש פר קילומטר רבוע יותר עיתונאים מבכל מקום אחר בעולם. אם בבריטניה היו חכמים על עצמם כמו שהם חכמים עלינו אז בביקורתם על ישראל היה טעם אבל כיוון שכל מה שהם, וכנראה גם הארגון האמריקאי הזה (Freedom House, ע.ק.) יודעים, זה להדיר את ישראל והתוצאה בהתאם. שיטלו קורה מבין עיניהם וישאלו למה אין עיתונאים בדארפור ואפגניסטן ויפסיקו להתעסק במקום הכי מסוקר פר ראש בעולם. עוד אווילות מתוצרת הכוחות הפרוגרסיביים שמטמטמים את המערב".

טרם התקבלה תגובת דובר צה"ל לדברים .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully