מתחדש המכרז למנהל בטלוויזיה בערבית

בגלל הזמן שחלף מאז פירסום המכרז לתפקיד, מאפשרת רשות השידור למועמדים נוספים, מהרשות ומחוץ לה, להגיש את מועמדותם

ענת קם
06/05/2009

הוועד המנהל של רשות השידור החליט אמש לפרסם מכרז נוסף לתפקיד מנהל הטלוויזיה בערבית. המכרז יאפשר לעובדי הרשות וכן לעובדים מחוצה להשתתף. מועמדותם של הניגשים למכרז הקודם תיבחן אוטומטית על ידי הוועד המנהל והמכרז שיתפרסם בקרוב נועד לאפשר למועמדים פוטנציאליים נוספים להגיש מועמדות.

מאז הודח שלמה גנור מניהול הטלוויזיה בערבית בספטמבר 2007 אין מנהל קבוע לטלוויזיה בערבית. כממלא מקומו של גנור מונה מנהל קול ישראל בערבית, אדמונד סחייק, אך הוא הודיע למנכ"ל הרשות מוטי שקלאר על עזיבתו לאחר כשנה בתפקיד. זמן קצר לאחר מכן מונה רפי יהושע, מנהל חטיבת ההנדסה בערוץ 1 למנהל שירותי המינהל בטלוויזיה בערבית ולמעשה כיהן כמנהל הטלוויזיה בפועל.

הדיון הראשון של ועדת האיתור למציאת מועמד ראוי לתפקיד התקיים ביולי 2008 אך לא היו לו תוצאות, לאחר שנציג אגודת העיתונאים בוועדה ביקש לדחות את מועד ישיבת בחירת המועמדים על מנת לאפשר למועמדים נוספים להציג את מועמדותם. בדיון נוסף שהתקיים ב-1 בספטמבר 2008 הודיעה חברת ועדת האיתור דורית ענבר כי היא פוסלת עצמה מהשתתפות בדיונים עקב עבודה משותפת במועצת הקולנוע עם ד"ר חליל רינאווי, אחד המועמדים המובילים לתפקיד מנהל הטלוויזיה בערבית. לדיון זומנו עשרה מועמדים פוטנציאליים לתפקיד, אך גם אז לא התקבלה החלטה. ברשות השידור הוחלט לבטל את ועדת האיתור ולהקים במקומה ועדת מכרזים שתורכב מכל חברי הועד המנהל ושני נציגים של אגודת העיתונאים. באוקטובר האחרון נדחתה עתירת אגודת העיתונאים של רשות השידור נגד הרשות בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בה נטען כי הליך בחירת מנהל הטלוויזיה בערבית הינו פיקטיבי, מאחר שיושב ראש הרשות משה גביש החליט כבר כי ימנה את ד"ר רינאווי לתפקיד, בכך סלל בית הדין את הדרך לקראת ביצוע המכרז, אולם בשל הבחירות לכנסת הוקפאו באותה תקופה כל המכרזים ברשות השידור.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "לא מדובר במכרז חדש, אך בשל פרק הזמן הארוך שחלף הוחלט בוועד המנהל ולפנות לציבור במטרה לבדוק האם ישנם מועמדים נוספים חדשים לתפקיד. המועמדים שכבר הגישו מועמדותם לא יצטרכו להגישה שוב".טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully