פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

      הפעם הראשונה של אילנה דיין

      גם השנה מובילה HOT במספר הזכיות בטקס פרסי האקדמיה. "סרוגים" ו"רד בנד" הפתיעו כשזכו בפרסים לדרמה ולסדרה קומית. "ארץ נהדרת" עשתה זאת שוב וכך גם גיא פינס

      הפעם הראשונה של אילנה דיין

      (צילום: אמיל טבוסוב, עריכה: אילת שולמן)

      .

      HOT מובילה השנה פעם נוספת את מספר הזכיות בטקס פרסי האקדמיה עם 13 פרסים. המתחרה yes אחריה עם שש זכיות, קשת עם חמש זכיות, רשת עם שתיים והערוצים 1 ו-10 עם זכיה אחת כל אחד בטקס שהתקיים בשישי בצהריים בבאר שבע.

      אילנה דיין, מגישת "עובדה" שזכתה השנה לראשונה בפרס, ציינה כי כל תחקיר וכל חשיפה הם ניצחון נוסף לעיתונות בישראל. דיין רמזה לסרט התגובה שהכינו בחברה לישראל לסרט "שיטת השקשוקה" של מיקי רוזנטל ואמרה: "פעם הם (מושאי התחקרי ע.ק) היו שוברים את המצלמות, היום הם קנו את המצלמות".

      רם נהרי, שזכה בפרס על הבימוי הטוב בסדרה קומית על "אמאל'ה", הזכיר בנאומו את רני בלייר, יושב ראש איגוד הבמאים שהחרים את הטקס, והודה לו על מאבקו למען כל הבמאים והיוצרים בישראל. כפי שפורסם בוואלה! ברנז'ה, בלייר הודיע כי לא יגיע לטקס בשל המשבר הקשה בו נמצאת התעשייה בשנה האחרונה.

      *הדרמה הטובה ביותר: "סרוגים" (yes).

      *תוכנית הבידור הטובה ביותר: "ארץ נהדרת" (קשת). כוכבי התכנית נמצאים בבולגריה ולכן לא הגיעו לקבל את הפרס.

      *תוכנית האקטואליה / תחקיר / חדשות הטובה ביותר: "עובדה" (קשת).

      *מגזין התרבות הטוב ביותר: "ערב טוב עם גיא פינס" (HOT). כתב התכנית זוהר ישראל, קיבל את הפרס בשמו של גיא פינס שלא הגיע לארוע. התכנית מקבלת את הפרס זו השנה ה-12.

      *תוכנית הריאליטי / דוקו-ריאליטי הטובה ביותר: "האח הגדול" (קשת).

      *סדרת התעודה הטובה ביותר: "לונדון פינת בן יהודה" (yes). גם ירון לונדון לא הגיע לקבל את הפרס ובמקומו עלו לקבל את הפרס מפיקי התכנית.

      *הסדרה הקומית הטובה ביותר: "רד בנד" (HOT).

      *השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: קרן מור על "קצרים" (רשת).

      *השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: צחי גראד על "אמאל'ה" (קשת).

      *הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: איתן צור וקרן חוכמה על "רד בנד" (HOT). הפרס ניתן גם לרם נהרי על "אמאל'ה".

      *התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: דורון צור וירון ניסקי על "רד בנד" (HOT).

      *תוכנית המערכונים הטובה ביותר: "קצרים" (רשת).

      התסריט הטוב ביותר בדרמה: אליעזר שפירא וחווה דיבון על "סרוגים" (yes).

      *הבימוי הטוב ביותר בדרמה: עודד דוידוף על "תמרות עשן" (HOT)

      *השחקנית הטובה ביותר בדרמה: יעל שרוני ב"סרוגים" (yes).

      *השחקן הטוב ביותר בדרמה: משה איבגי ב"הבורר" (HOT).

      *תוכנית האירוח הטובה ביותר: "שיחת נפש" של פרופ' יורם יובל (HOT).

      *תוכנית הילדים והנוער הטובה ביותר: "דאוס" (yes).

      *לבדרן ספי ריבלין הוענק פרס על מפעל חיים.