סערת דו"ח גולדסטון

"על המדינה לחקור את ההאשמות בדו"ח גולדסטון"

בהרצאה שנשאה השבוע נשיאת מועצת העיתונות באוקספורד אמרה השופטת בדימוס דורנר כי הדו"ח הוא חד צדדי, אולם ישראל הייתה צריכה להשיב לדברים שהעלתה החקירה

ענת קם
25/10/2009

נשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר, קראה לישראל להקשיב לדו"ח גולדסטון בנוגע לביצוע פשעי מלחמה במהלך מבצע עופרת יצוקה, על אף חד צדדיותו. בהרצאה שנשאה השבוע בפני "מרכז המזרח התיכון" בקולג' סנט אנתוני באוקספורד אמרה דורנר: "השופט גולדסטון האשים את החמאס על שהוא יורה לעבר אוכלוסייה אזרחית. זה בערך כמו לבוא בטענות אל חיות הטרף על שאינן אוכלות עשב. החמאס הוא הלוא ארגון טרור, שמטרתו להפחיד את האוכלוסייה האזרחית של יריבו כדי להשיג מטרות פוליטיות, שסופן הוא חיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית".

בהרצאתה סיפרה דורנר כי קראה את הדו"ח והגיעה למסקנה כי חד הצדדיות שלו נבעה מהגדרת מרחב הפעולה שהוענק לצוות החקירה של גולדסטון על ידי המועצה לזכויות האדם של האו"ם. לדבריה, "למרות זאת, לדעתי ישראל הייתה צריכה להשיב לדברים שהעלתה החקירה. ההאשמות הן חמורות, ועל המדינה לחקור אותן. גם הצבא יכול לחקור אותן, מאחר ובישראל, הצבא נמצא תחת הפיקוח של בית המשפט הגבוה לצדק". דורנר ציטטה בפני הקהל מאמר מערכת שפורסם מספר ימים קודם לכן ב "טיימס" הבריטי, בו האשים העיתון כי הדו"ח קרא תגר על זכות ההגנה העצמית של ישראל לאחר שנים של מתקפות טילים על אוכלוסייתה.

הדיון באוקספורד עסק בהרחבה באופייה הדמוקרטי של ישראל וביחסה לאזרחיה הערביים. השופטת דורנר אמרה כי חובה לתקן אפליה דה-פקטו הננקטת נגד המגזר הערבי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully