רשות השידור- כאן יסתיימו שידורינו?

סוכמו עקרונות הרפורמה ברשות השידור

במשא ומתן שנערך בין נציגים מהאוצר, רשות השידור והסתדרות העובדים, הושג הסכם על עקרונות הרפורמה. 700 עובדים יפרשו בתנאים מיטביים

18/03/2010

לאחר משא ומתן שנערך הערב (חמישי) בין נציגי רשות השידור, נציגי האוצר ויו"ר הסתדרות העובדים הושגה הסכמה על עקרונות הרפורמה ברשות השידור. במשא ומתן סוכמו תנאי העבודה והשכר החדשים לעובדי הרשות המיוצגים בידי ההסתדרות.

במשא ומתן, שנערך בין הממונה על התקציבים באוצר, ד"ר אודי ניסן, הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, יו"ר הסתדרות העובדים החדשה, עופר עיני, מנכ"ל הנהלת רשות השידור, מוטי שקלאר ונציגי העובדים, הגיעו הצדדים להסכם על הרפורמה בהתאם להסכם שנחתם לפני כשנה על פיו תתאפשר פרישתם של כ- 700 עובדי רשות בתנאים מיטביים.

בתוך הסכם העקרונות הוסדרו בין היתר עדכון טבלאות השכר, כללי קידום בדרגות ובשכר, יצירת אופק קידום לעובדים שמיצו את פוטנציאל הקידום המקסימלי וכתוצאה מכך לא קודמו במשך שנים רבות, הטמעת שינויים טכנולוגיים שיאפשרו בניית תשתיות טכנולוגיות מודרניות, הנהגת שעון נוכחות, קביעת מבנה שבוע עבודה, הגדלת החיסכון הפנסיוני של העובדים וגמישות ניהולית.
עד תחילת חודש מאי, ינוסחו פרטי הסכמי העבודה ויבואו לחתימת הצדדים ולאישור על ידי הממונה על השכר באוצר.

סיכום חיוני והכרחי

בנוסף, סוכם כי עם חתימת ההסכמים וכניסתם לתוקף יזכו עובדי רשות השידור לעדכון השכר בתוספת בשיעור של 5%, רטרואקטיבית מחודש ינואר 2008, בהתאם לתוספת שניתנה לכלל המגזר הציבורי.

בפגישה נכחו גם סגן בכיר לממונה על השכר, ברק שטרוזברג, סמנכ"ל כספים וכלכלה של רשות השידור, ערן הורן ועו"ד אבי ניסנקורן מטעם ההסתדרות.

כל הנוכחים ציינו כי סיכום עקרונות זה הינו חיוני והכרחי להבראתו של השידור הציבורי בישראל וכי למעשה היום נפתחה הדלת לקידום רפורמה אמיתית, אשר תהפוך את רשות השידור לגוף שידור איתן ומרכזי במפת התקשורת בישראל.

מנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר הודה לצדדים בסיום המשא ומתן ואמר כי ברצונו לציין "את המאמץ הרב שנעשה על ידי אנשי האוצר ועופר עיני יו"ר ההסתדרות החדשה במטרה להביא את הצדדים להסכם היסטורי, כמו כן ברצוני לציין לשבח את העובדים שגילו גמישות, אחריות ונכונות לויתורים. הסכם הרפורמה מפנה תקציבים לטובת תוכן ותשתיות טכנולוגיות, ומהווה פלטפורמה ליצירת תכנים בעלי ערך רב בטלוויזיה וברדיו".

  • רשות השידור

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully