אלוהים, קיבלת אחלה בנאדם

בגיל שישים בעודה מכוסה בטלית מובלת בדרכה האחרונה ,היא הייתה האדם הכי חי בכל התהלוכה. הדר גולדמן נפרד מתרצה גרנות

הדר גולדמן
30/05/2010

ביום שישי בערב הלכה לעולמה תרצה גרנות, אם הקופירייטרים בישראל, שבמשך העשרים שנים האחרונות גידלה וחינכה את טובי הקופירייטרים של ענף הפרסום.

תרצה הייתה הרוקרית של ענף הפרסום,אשת קריאטיב שעשתה את תחילת הקריירה שלה בפרסום אריאלי של שנות השבעים-שמונים ולימים פתחה את הבית ספר הראשון לקופירייטרים וגידלה דורות של קופירייטרים.

אישה יפה בעלת מראה נעורים תמידי, כוסית בלונדינית שחייתה עם גבר שצעיר ממנה בשלושים שנה וכנראה היה אהבת חייה.
בגיל שישים בעודה מכוסה בטלית מובלת בדרכה האחרונה ,היא הייתה האדם הכי חי בכל התהלוכה.

בלוויה, לחשה לי טובית שלומי: "איפה אתה רואה לוויה של אישה בת שישים, שכל מלוויה בני שלושים? ".
ובאמת, תרצה הייתה הגברת הראשונה של הפרסום, בית חם ומלמד לכל אותם אנשים צעירים שחלמו פרסום.

במשך החודשיים האחרונים ניסיתי לקבוע עם תרצה פגישה בקפה איטליה ללא הצלחה. מספר פעמים ביטלה תרצה את הפגישה. חשבתי שהיא עסוקה מידיי ולא יכולה להיפגש . לא דמיינתי שהיא כל כך חולה. אישה חזקה מלאת תשוקת חיים בכל מובן המילה. צוחקת, כועסת, מעשנת,חושנית, הר געש מתפרץ של יצירתיות ללא גבולות .

תרצה אני רוצה להודות על כל מה שלמדתי ממך.
למדתי ממך, שהצורה היחידה לגשת לפרסומת היא עם תעוזה ותשוקה. למדתי ממך, שקראייטיב זאת צורת אומנות, שאתה מחויב לפנטז,לדמיין,לצעוק וללטף. ולא להיות פקיד חנוט בחליפה של כלום. למדתי ממך, שהמוסכמות של איך לעשות פרסום נועדו לאנשים בינוניים. למדתי ממך, שהקופסא זה המקום של המצורעים. למדתי ממך, שאם אתה מתלהב ממשהו אתה מסוגל להלהיב אנשים סביבך וליצור סביבת עבודה מאתגרת יותר. למדתי ממך, שלהתלהב ממשהו זה להיות תמים, כמו ילד. שחובה עלייך לוותר על הפוליטיקלי קורקט כדי לקדש את הקריאטיב. ואת? התרגשת מקריאיטיב טוב תמיד, כמו ילדה.

ובנימה אישית.
אומרים שאלוהים לוקח את הטובים ביותר. אז אלוהים, קיבלת אחלה בנאדם. וסליחה אלוהים שאנחנו כועסים עלייך. אבל תבין אותנו, למעלה הכול טוב, פה למטה אנחנו צריכים מישהי שתוכל למכור את מה שבראת.
תרצה, תודה שלמדת אותנו, שהסברת לנו והשארת אותנו בטוחים ויודעי דבר .
אני, בכל מקרה אגיע לפגישה שלנו.
אוהב וכבר מתגעגע
הדר גולדמן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully