רשות השידור תובעת 6 מיליון מחדשות 2 ו-10

רגע לפני פתיחת המונדיאל טוענים ברשות השידור כי חברות החדשות הפרו את זכויות הוצרים של שידורי האולימפיאדה בביג'ינג

אמילי גרינצווייג
10/06/2010

רשות השידור הגישה היום תביעה נגד חדשות 2 ו- 10 על הפרת זכויות יוצרים ושידור בשידורי האולימפיאדה בבייג'ינג בשנת 2008. בתביעה דורשת הרשות 6 מיליון שקל, 3 מיליון שקל מכל חברה, לאחר שלטענתה על אף שהזהירה את חדשות 2 ו-10 מראש - הן "עשו דין לעצמן, ובחוסר תום-לב משווע החליטו להתעלם מהכללים, ובכך הפרו את זכויות השידור של התובעת, את זכויות היוצרים שלה ואת רישיונה הייחודי והתעשרו על חשבונה".

לטענת הרשות, היא הודיעה לחדשות 2 ו-10 מראש כי אין לעשות כל שימוש בחומרים מתוך המשחקים, ללא אישור בכתב ומראש. וכי ניתן יהיה "לעשות שימוש חדשותי מוגבל ומסוים בחומר אולימפי, בין היתר בתוכנית חדשות רגילה בלבד שאינה תוכנית ספורט" בנוסף הציבה הרשות מספר תנאים לגבי אופן השימוש בחומרים, כגון זמני השימוש והיקפם ודרשה מתן קרדיט, "באדיבות הערוץ הראשון".

על אף האמור, טוענים ברשות כי חברות בחדשות הפרו את זכויות הרשות, תוך התעלמות מהתראות הרשות בעניין זה. בסיום התביעה נכתב כי "מצער כי דווקא גופים יצרני תוכן, הנוהגים לשמור על זכויותיהם כנגד כל מפר, אינם מהססים לרמוס ברגל גסה ובחוסר אכפתיות, המתגלה באופן בוטה, את זכויותיהם של אחרים, שנרכשו בכסף רב".

מחדשות 2 נמסר: "טרם התקבלה התביעה ולכשיתקבלו הדברים נדון בהם". מחדשות 10 טרם התקבלה תשובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully