אסם ופרוקטר&גמבל הכפילו את תקציבי הפרסום במחצית הראשונה של 2010

בנק דיסקונט חזר להשקיע בפרסום, עם זינוק של 880% ביחס למחצית המקבילה ב-2009. שלוש החברות הורידו במשותף כ-30 מיליון שקל מתקציבי הפרסום שלהן

איילה צורף
19/07/2010

שתי חברות שקיצצו באופן חד את תקציבי הפרסום שלהן בתחילת 2009, וכעת יוצרות תיקון על ידי הגדלתם מחדש הן קבוצת אסם ופרוקטר & גמבל. כך עולה מדירוג ענף הפרסום של יפעת בקרת פרסום. שתי החברות הכפילו את תקציבי הפרסום שלהן ביחס למחצית קודמת. אסם השקיעה במחצית הראשונה של השנה כ-47 מיליון שקל בפרסום מותגיה בהם אסם, צבר, טבעול ועוד. פרוקטר & גמבל הוציאה כ-45 מיליון שקל על מותגיה בהם אריאל, פיירי, פאמפרס, אולווייז ועוד.

התאוששות חדה עוד יותר ניכרת בפרסום מותגים ומוצרים פיננסיים. לאחר שנה של שתיקה פרסומית ב-2009, חזר בנק דיסקונט להשקיע בפרסום. במחצית הראשונה של 2010 הושקעו 22.6 מיליון שקל בפרסום המותג בנק דיסקונט - זינוק של 880% ביחס למחצית המקבילה 2009. בנק דיסקונט הוא מותג הבנקאות בעל תקציב הפרסום הגדול ביותר במחצית הראשונה של השנה.

מותג נוסף מעולם הפיננסים שזכה לחיזוק משמעותי בתקציבי הפרסום שלו במחצית הראשונה של השנה הוא ישראכרט, שתקציב הפרסום שלו גדל ב-340% ל-13.6 מיליון שקל. בכך מיישר ישראכרט קו עם ויזה, שתקציב הפרסום שלה עמד במחצית הראשונה של 13.2 מיליון שקל, גידול של כ-80%.

H&M וגאפ מזעזעות את קטגוריית הביגוד

כפי שנחשף לראשונה ב-TheMarker החליטו שלוש חברות הסלולר לחתוך בתקציבי הפרסום שלהן במחצית הראשונה של השנה. שלוש החברות הורידו במשותף כ-30 מיליון שקל בפרסום בחצי שנה, כ-10 מיליון לכל חברה. זוהי דוגמא נוספת לחוסר התחרות בשוק, שבו מנהלות שלוש החברות השולטות בו מהלכים שיווקיים בהיקפים דומים, מבלי שאחת תפרוץ את מחסום ההשקעה השיווקית.

הגורמים לירידה בהוצאה על פרסום משתנים בין חברה לחברה. במקרה של פרטנר, למשל, החברה החליפה בעלים בתחילת השנה, מהלך שעצר את מהלכי השיווק. בכיר בשוק הפרסום, שמטפל תקציב של אחת מחברות הסלולר מעריך כי החשש מפגיעה בהכנסות מדמי קישוריות גורם אף הוא לחברות להקטין משמעותית את ההוצאה שלהן על פרסום.

לדברי נתי יעקובי מנכ"ל יפעת בקרת פרסום "H&M וגאפ הבינלאומיות מזעזעות את קטגוריית הביגוד עם כניסתן לישראל וגורמת למפרסמים המקומיים להגדיל בכ-60% את תקציב הפרסום שלהם. קסטרו היא המפרסמת הגדולה בקטגוריה. במקום השני ממוקמת H&O וגם FOX חוזרת לפרסם בווליום גבוה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully