רייטינג יומי: נוק אאוט

טוב, זה היה בלתי צפוי - כלבוטק רותחת עם 30.6% ומרסקת את היפה והחנון אל הנתון הנמוך שלה העונה, 15.8%. מי צריך כוכבים שרוקדים, כשאפשר "להוציא פינות"

חגי קראוס

ערב הצפייה של יום שלישי נראה כמו בסיס לא רע לאלו הטוענים כי מדידת הרייטינג בעייתית. אחרת, קשה להסביר את המספרים הקיצוניים כל כך שמייצרת טבלת הרייטינג היומית.

אחרי ש-"היפה והחנון" להטה בשבוע שעבר והגיעה כמעט לשיוויון עם מה שהסתמן כלהיט של רשת, "רוקדים עם כוכבים", חזרה אמש (שלישי) "כלבוטק" והחזירה את הפרופורציות בין שני הערוצים המסחריים לכאלה המוכרים בדרך כלל מימי השידור של קשת.

רפי גינת, שחזר אחרי פגרה של שלושה שבועות, בחלק הראשון של סדרת תחקירי המזון של "כלבוטק" רושמת נתון שיא בשלוש השנים האחרונות של 30.6% ופיק של 34.7%.

ממול, "היפה והחנון" שכבר עברה את רף ה20%- בשבוע שעבר, יורדת ל15.8% בלבד, הנתון הנמוך ביותר שלה העונה עד כה. בפיק הגיע הפרק ל21.3%.

תמוהה לא פחות היא ההתרסקות המוחלטת של "טקסי דרייבר" ששודרה מיד אחרי "כלבוטק" ונותרה עם 10.7% בלבד. ההסבר ההגיוני היחיד הוא מעבר צופים לערוצי הספורט, שם שודר מחזור של ליגת האלופות באותן שעות. "אולפן לילה" רושמת 7.4% ומפסידה ברצועה ל"היום שהיה" עם 8.5%.

ההסבר ההגיוני יותר לנתון הגבוה מחד ולפער שנפתח בעקבותיו, מגיע ממבט בטבלת הצפייה היומית, שם מתברר כי המדידה של "כלבוטק" החלה רק ב21:29, ומשם המשיכה ל34 דקות בלבד שנמדדו, ללא הברייקים לפרסומות ששובצו קודם לכן. כך, נמחקו להם 20 דקות שלמות משיא הפריים טיים של ערוץ 2, על ידי תרגיל "הוצאת הפינות" המפורסם.

למעשה, המדידה המלאה של כל זמן השידור של "כלבוטק" הייתה מניבה נתון של 26.5% ולא ארבע נקודות רייטינג יותר, כפי שמוצג ונעשה בו שימוש. השידור בפועל של "כלבוטק" היה בין 21:10 ל-22:18. המדידה בפועל, זו שהניבה 30.6%, הייתה בין 21:29 ל-22:03, 34 דקות בלבד, ללא ברייק פרסומות.

חדשות 2 עם 23.7%, חדשות 10 עם 11.6%.

"תכנית חיסכון" עם 12.9%, גיא פינס במהדורה המוקדמת עם 10.1%

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully