ידיעות אחרונות- גל השימועים נמשך

העיתונאים מיכל גולדברג, צבי זינגר ואריה אגוזי, כולם מועסקים בחוזה קיבוצי, העובדים בעיתון למעלה מ-25 שנה, זומנו על ידי ההנהלה לשימוע שלפני פיטורים

אמילי גרינצווייג
23/02/2011

שלושה כתבי ידיעות אחרונות צבי זינגר, מיכל גולדברג ואריה אגוזי זומנו לאחרונה לשימוע שלפני פיטורין. זינגר עובד כעיתונאי בידיעות במשך כ-29 שנים, ושימש עד לאחרונה ככתב השטחים של העיתון, כן סיקר את משרד מבקר המדינה. גולדברג עובדת בעיתון כ-25 שנה ומסקרת את בית המשפט העליון ובית המשפט המחוזי בירושלים. אריה אגוזי עובד בעיתון כ-30 שנה ומסקר את תחום התעופה.

השלושה עובדים במסגרת חוזה העבודה הקיבוצי ועל כן פיטוריהם טעונים בהסכמה או בהליך הכולל שימוע, ועדה פריטטית ובאם יש צורך מינוי בורר ופנייה לבית הדין. וועד עובדי החוזה הקיבוצי דורש כי עניין פיטוריו של העיתונאי יגאל סרנה יועברו גם הם לדיון של הוועדה הפריטטית. גורמים בעיתון מעריכים כי הליכי הפיטורין הללו נובעים מהעלות הכספית הגבוהה הכרוכה בהחזקת העיתונאים המאוגדים בהסכם הקיבוצי.

לאחרונה תם ההסכם בן השנתיים בין הנהלת העיתון וועד עובדי החוזה הקיבוצי, במסגרתו הסכימו העובדים לקיצוץ זמני של 12.5% אחוזים משכרם ובתמורה הוסכם כי לא יפוטרו עובדים.

צבי זינגר סרב להגיב, מיכל גולדברג הפנתה למערכת העיתון. את תגובתו של אריה אגוזי לא ניתן היה להשיג.בידיעות סרבו להגיב לידיעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully