מעריב על פרשת דרכים

עובדי חברת ההפצה של מעריב התאגדו בהסתדרות

לקראת מיקור חוץ אפשרי של מערך ההפצה של העיתון, פנתה מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות אל מנכ"ל העיתון ישראל גולדשטיין והודיעה לו כי ההסתדרות תייצג את עובדי ההפצה

אמילי גרינצווייג

עובדי חברת ההפצה של מעריב התאגדו בהסתדרות. מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, חניטל לוי, פנתה היום למנכ"ל קבוצת מעריב, ישראל גולדשטיין, והודיעה לו כי ההסתדרות הפכה לארגון היציג של עובדי חברת הבת של הקבוצה גל הפצה, זאת לאחר שיותר משליש מהעובדים הצטרפו להסתדרות.

קבוצת מעריב הודיעה לפני כשבוע לבורסה על ניהול משא ומתן למיקור חוץ של מערך הפצת העיתון עם חברת בר הפצה, זאת במסגרת הליך ההתייעלות של החברה. משמעותו של המהלך היא כי מאות עובדי חברת ההפצה של העיתון יאבדו את מקום עבודתם.

בחברה המפיצה את העיתון המודפס מועסקים כ- 950 עובדים, שהתארגנו על מנת להבטיח את זכויותיהם אם יתבצע מהלך שכזה. ההסתדרות הקימה ועד פעולה לעובדים ופנתה, כאמור, למעריב כדי להסדיר את זכויותיהם.

במכתב שהעבירה חניטל לוי למנכ"ל מעריב ישראל גולדשטיין נכתב : ”מהלך ההתארגנות קרם עור וגידים בעיקר על רקע רצונם של העובדים להסדיר ולהבטיח את תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי בחברה, וכן על רקע חשש מפני שינויים עתידיים בחברה. ברצוננו להיכנס לתהליך הידברות ומשא ומתן בנושאים אלה עם הנהלת החברה, במטרה להגיע להסכמות אשר יעוגנו בהסכם קיבוצי בין הצדדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully