מדד המשתנים?

מספר חודשים אחרי שהוכרו "לילה כלכלי" ו"תכנית חיסכון" כתכניות תעודה, תדון ועדת הטלוויזיה של הרשות השניה אם לשנות את ההכרה

אמילי גרינצווייג
18/05/2011

ועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה תדון מחר (חמישי) שוב בהכרה בתכניות הכלכליות, "לילה כלכלי" ו"תכנית חיסכון" כתכניות תעודה. באוגוסט 2010 אישרה הרשות את ההכרה ב"תכנית חיסכון" כתכניות תעודה ובדצמבר 2010 אישרה את ההכרה ב"לילה כלכלי" למספר חודשים. שתי התכניות שייכות כעת לז'אנר הסוגה העילית.

החלטת הרשות השניה הינה שנויה במחלוקת והרשות ספגה ביקורת קשה בנושא, בין היתר מאיגודי היוצרים שכינו את ההחלטה: "בדיחה רגולטורית לא מצחיקה, שתגזול בוודאות פרנסה מיוצרי תעודה". עוד טענו היוצרים: "כל צופה בר דעת מבין שכתבות על מחירי הדיור המאמירים או לחלופין כתבות על התורים בנתב"ג בשיא עונת התיירות ועל צימרים בגליל הן כתבות ראויות אבל בוודאי לא תיעודיות".

בשעתו נקבע כי מנכ"ל הרשות השניה מנשה סמירה, יפעל באופן הדוק מול חדשות 2 בכדי שתעמיק את המרכיבים התיעודיים והתחקיריים בתכנית, ותעשיר את תכניה בתחומים החברתיים, ובסיקור ותיעוד הפריפריה. ההכרה ב"לילה כלכלי" הותנתה בשינויים בתכנית.

בתוך כך ועדת הטלוויזיה תקבע מחר גם את השיבוצים של חברי הדירקטוריון בחברות החדשות, ויוחלט מי מהשבעה שכבר נבחרו ישובץ לחדשות 2 ומי לחדשות 10.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully