המונה דופק

טור שפירסם העיתונאי יובל בן עמי באתר העין השביעית, בו מתח ביקורת על התנהלות אתרי האינטרנט כלפי העובדים, עלה לו במשרתו כמבקר פרילנס באתר עכבר העיר און ליין

אמילי גרינצווייג
14/06/2011

העיתונאי יובל בן עמי פוטר ממערכת עכבר העיר און ליין. בן עמי, שעבד ככתב פרילנס של האתר מאז חודש נובמבר 2010, פירסם ביום חמישי שעבר טור באתר העין השביעית בו הוא מספר אודות התנהלותו כעיתונאי פרילנס בעולם העיתונות. מרבית הטור הוקדש לסיפור, שהוצג באופן ביקורתי, בו סיפר בן עמי כי באתר התעקשו לממן לו מונית לירושלים, על אף שלטענתו העלות גבוהה יותר מזו של השכר אותו הוא מקבל עבור כתיבתו בעכבר העיר.

בתחילת הטור כתב בן עמי שהסיפור "עלול להיות מעצבן מעט לקריאה עבור גוף תקשורת אותו אני מעריך ושעבורו אני כותב" והוסיף :"הסיפור אינו דווקא סיפורו של אותו גוף תקשורת מסוים. אני סמוך ובטוח שדברים כאלה קורים בגופי תקשורת ישראלים רבים בימינו ובעיקר באתרי האינטרנט, שסדרי העדיפויות הכלכליים שלהם נוטים להיות מעט משונים".

עוד כתב בן עמי בתום דבריו: "היחס לאינטרנט ולכותביו מהווה חלק נכבד מן הסיפור. העידן החדש אילץ את מערכות העיתונים לשכור מספר גדול של כותבים וזעזע את מצבם הכלכלי. הפתרון היה להעניק לכותבי האינטרנט גמול נמוך ככל האפשר, ללא כל יחס לרמת החשיפה של כתיבתם". מספר ימים לאחר פרסום הטור, הוחלט בעכבר העיר לפטר את בן עמי.

מעכבר העיר אונליין נמסר בתגובה: "מערכת יחסים בין כותב לבין מערכת האתר היא כמו כל מערכת יחסים בין אדם לאדם, יש פה עניין של אמון ושני הצדדים צריכים לסמוך אחד על השני ומכיוון שהדברים התערערו נפרדנו. אנחנו מעריכים את יובל וחושבים שהוא כותב מצויין, אבל כשאי אפשר לנהל מערכת יחסים טובה ונוחה, עדיף לשני הצדדים צריך להיפרד".

יובל בן עמי סרב להגיב לדברים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully