וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניסיון להשפיע על תוצאות "כוכב נולד"

אמילי גרינצווייג

10.7.2011 / 20:22

הפקת התכנית חשפה דפוס הצבעה מאסיבי פסול עבור המתמודדת תמר יהלומי באמצעות הודעות SMS בשווי עשרות אלפי שקלים. ביום רביעי תתקיים תכנית החזרה מיוחדת

הפקת "כוכב נולד" חשפה ניסיון להשפיע על תוצאות התכנית. בעקבות זאת תתקיים ביום רביעי הקרוב תכנית מיוחדת בה יוכל הקהל לבחור ולהחזיר את המשתתפים שהושפעו מהטיית תוצאות ההצבעה. המתמודדים בתכנית ההחזרה הם: אורטל אדרי, לירון רמתי, נדב ואסף ותמר יהלומי. מי מבינהם שיבחר, יעבור ישירות לחצי גמר התכנית.

מערכות הבדיקה בקשת וביוניסל, החברה הטכנולוגית האמונה על איסוף נתוני ההצבעות, גילו ביום חמישי האחרון דפוס הצבעה מאסיבי פסול עבור המתמודדת תמר יהלומי מאמצעים סלולריים בשווי עשרות אלפי שקלים. הדפוס המדובר שינה את תוצאת של שתי תכניות ,ב- 2 ביולי וב-6 ביולי.

על פי הבדיקה הדפוס כלל הצבעות שנעשו למתמודדת ממספרים סלולריים מאותה קבוצת מספרים וכן, חוסר מתאם מובהק בהצבעות שהתקבלו עבור יהלומי בהודעות SMS לעומת התוצאות באתר האינטרנט של התוכנית.

בתכנית אמש שונה מנגנון ההצבעה כך שניטרול ההטייה התאפשר: בחלק הראשון נעשתה הצבעה ממספר מוקדי שידור ושופטי העונה בלבד ובחלק השני, מאחר ותמר יהלומי לא הועמדה להדחה, נפתחו הקווים ונערכה הצבעה סלולרית. אכן לאחר בדיקה התברר כי ההצבעה היתה תקינה.

בעקבות דפוסי הצבעה אלו, פנו מטעם חברת ההפקה של התכנית, טדי הפקות וזכיינית ערוץ 2 קשת למשרד חקירות פרטי על מנת לגלות את העומדים מאחורי העניין. לאחר שיערך בירור ראשוני, יוחלט האם יש היבט פלילי המחייב את התערבות המשטרה.

רן תלם סמנכ"ל תכניות קשת מסר: "'כוכב נולד' הינה תחרות כישרונות שבה רק לכשרון, איכות השירה ולאהדה לה זוכה מתמודד כזה או אחר - צריכה להיות השפעה על התוצאות. לא נאפשר לאף גורם להטות באופן מניפולטיבי את תוצאות התחרות. לכן בדיוק כפי שפעלנו בעבר, נמשיך להפעיל את כל מערכות הבקרה ולא נחסוך שום מאמץ והשקעה בכדי לשמור על הוגנות מלאה ללא כל פשרות בהצבעה לכוכב נולד".

מטדי הפקות נמסר: "זהו רגע לא קל לכולנו, אך מהלך זה מתחייב למען ההגינות העומדת בבסיס 'כוכב נולד' מזה עשור של פעילות. אנו מאמינים כי לתמר ולמתמודדים לא היה כל קשר לעניין ומבקשים מהקהל לשפוט אותם בתוכנית הקרובה, על פי שירתם בלבד, ומאחלים להם הצלחה מקרב לב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully