שום דבר אחר אינו קורה בלילות הקיץ החמים

נתונים של הועדה למדרוג מצביעים על עליה בנתוני הצפיה של משדרי החדשות והאקטואליה בשבועיים הראשונים למחאה, הן ביחס לשבועיים שקדמו להם והן ביחס לתקופה המקבילה אשתקד

אמילי גרינצווייג

גל המחאה החברתית ששוטף את ישראל הביא לעליה באחוזי הצפייה במהדורות החדשות המרכזיות בטלוויזיה. על פי נתוני ועדת המדרוג, המהדורה המרכזית של חדשות 2 זכתה בשבועיים הראשונים לתקופת המחאה לממוצע צפייה של 20.7%, לעומת 20.1% בשבועיים שלפני ו-18.6% בתקופה המקבילה ב-2010.

מהדורת חדשות 10 רושמת את העלייה הגבוהה ביותר. מ-9.5% בשבועיים שלפני המחאה ל-10.7% בתקופת המחאה (9% בתקופה המקבילה אשתקד). עליה של כ-12.5%. גם הצפיה במהדורת "מבט" עולה עם 6.3% בתקופת המחאה לעומת 5.7% בשבועיים שקדמו לה (6% בתקופה המקבילה בקיץ 2010).

בתוך כך חשוב לציין כי בארועים גדולים, ההפגנות שהתקיימו ברחבי הארץ בשלוש השבתות האחרונות זוכים המשדרים של חדשות 2 לרייטינג גבוה פי כמה מזה של חדשות 10 ובשבת האחרונה זכה הסיקור של חדשות 10 ל-27% לעומת כ-9% של חדשות 10.

עוד בוואלה!

אחרי הטראומה מלבנון הוא לא רצה לצאת מהבית. עכשיו הוא מופיע על במה

לכתבה המלאה

שעה קלה על כלכלה

העליה בצפייה ניכרת גם במרבית תכניות האקטואליה המוקדמות. "תכנית חיסכון" עלתה ב-10% מ-10.1% בתקופה שלפני המחאה ל-11.1% (10% בתקופה המקבילה אשתקד). "שש עם" עלתה בשבועיים הראשונים לתקופת המחאה ב-13% עם 9.4% לעומת 8.3% לפני המחאה (10% בתקופה המקבילה אשתקד, אולם אז לא שודרה התכנית מול לונדון וקירשנבאום). לונדון וקירשנבאום זוכים ל- 6% בתקופת המחאה לעומת 5.7% בשבועיים שקדמו לה -6.3% בתקופה המקבילה (אז שודרה התכנית החל מ-19:00).

תכניות האקטואליה הליליות של ערוץ 10 רושמות דווקא ירידה קלה מהתקופה שלפני המחאה. עם זאת, הנתונים בתקופה זו גבוהים משמעותית מהתקופה המקבילה אשתקד. "לילה כלכלי" רושמת 8.2% בשבועיים הראשונים למחאה לעומת 8.4% בשבועיים שקדמו לה, ו-6.8% בתקופה המקבילה ב-2010. "היום שהיה" עם 8.6% לעומת 8.7% בשבועיים שקדמו לגל המחאה ו-7.4% בתקופה המקבילה אשתקד.

על פי נתוני הועדה למדרוג, סך הצפייה, בין השעות 18:00 ל-23:00 עלה הן בתקופת המחאה לעומת זה שלפניה ולעומת התקופה המקבילה אשתקד.

לא אסקפיסטים, אקטואלים

ד"'ר יפעת בן חי שגב, מנכ"ל הוועדה למדרוג התייחסה לנתונים ואמרה: "העלייה בצפייה בחדשות מחזקת את התובנה שידועה מזה שנים לפיה הישראלי הממוצע, בהשוואה לעמיתו האירופאי והאמריקאי, מעורב מאוד באקטואליה וחדשות. גם בימי חולין אנו צופים יותר בחדשות מאשר באשר העולם, בשיעורים ניכרים. ראוי לומר שהטענה שנשמעה בערב ההפגנה הראשון, בו שודר גמר כוכב נולד, כי הישראלי הוא אסקפיסטי היא מוטעית בעליל.

"אין קשר בין הרייטינג הגבוה של תוכניות הריאליטי לבין הרייטינג הגבוה, יחסית מאוד, של משדרי החדשות והאקטואליה. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר במגה אירועי חדשות כגון נאום בר אילן, מסיבות עיתונאים של ראשי ממשלה ונשיאים שבהם הרייטינג המצטבר הוא גבוה מאוד, כמעט כמו של תוכנית ריאליטי מצליחה. בסיכומו של דבר התסריט של הצופה הישראלי מורכב ממנה עיקרית של חדשות, שלאחריה הוא בהחלט אוהב להירגע אל מול תוכניות הבידור והשעשועים, כקינוח"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully