אבי בניהו הגיש תלונה למועצת העיתונות נגד דן מרגלית

דובר צה"ל לשעבר טוען כי במאמר שפירסם מרגלית בישראל היום ועסק בין היתר בפרשת גלנט ישנן הוצאת דיבה ועבירה על תקנון האתיקה. מרגלית: "אשכנע את המועצה שאין מקום לתלונה"

אמילי גרינצווייג
29/08/2011

דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו, הגיש אתמול תלונה למועצת העיתונות נגד העיתונאי דן מרגלית, בעקבות טור שפירסם מרגלית בישראל היום ב-5 ביוני. תחת הכותרת "למומחים אין מונופול על התבונה", התייחס מרגלית לפרשת מסמך גלנט וכתב: "ההתנהלות וההתבטאות של תת-אלוף אבי בניהו כלפי ברק ועוזריו - הם חתירה של גורם צבאי-ביטחוני תחת הממשלה האזרחית החוקית, יעילה או כושלת". לטענת בניהו פסקה זו הינה הוצאת דיבה.

עוד טען בניהו כי מרגלית פעל בניגוד לתקנון האתיקה כאשר לא פנה אליו לבירור העובדות ולצורך קבלת תגובה. בניהו כותב כי טענותיו של מרגלית דומות לאלו שהועלו במודעה שפורסמה על ידי משרד הפרסום מקאן אריקסון בעיתונים ידיעות אחרונות והארץ. נגדם הגיש בניהו תביעת דיבה המתנהלת בימים אלו בבית המשפט. בניהו כותב בתלונה כי מרגלית לא ציין את קשריו המשפחתיים לאילן שילוח, העומד בראש משרד הפרסום, וכי הדבר מהווה עבירה על הסעיף בתקנון האתיקה הקובע כי "לא יעמידו עצמם עיתון ועיתונאי במצב בו קיים חשש לניגוד עניינים בין חובותיהם כעיתון ועיתונאי לבין כל אינטרס אחר".

בתלונה ששלחו אתמול נציגיו של בניהו, עו"ד איל רוזובסקי ועו"ד ערן שמעוני ממשרד צלמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות', לנשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר נכתב: "למרבה הצער, אין זו הפעם הראשונה בה מפרסם מר מרגלית לשון הרע אודות מרשנו. הוא עשה זאת, בין היתר, בספר 'הבור', שנכתב על ידו ועל ידי רונן ברגמן. אלא שדומה כי במקרה הנוכחי הוגדשה הסאה".

עוד צורפה לתלונה התכתבות קודמות בין נציגיו של בניהו לבין העיתון ישראל היום בה דרש בניהו פרסום התנצלות על המאמר, אולם בישראל היום דחו את הבקשה.

בתגובה לתלונה במועצת העיתונות אמר דן מרגלית לוואלה! ברנז'ה: "לא ראיתי את התלונה של אבי בניהו, אתמודד איתה במועצת העיתונות. אני משוכנע שאשכנע את מועצת העיתונות שאין מקום לקבל את התלונה". ממועצת העיתונות נמסר בתגובה :"אכן התקבלה תלונה והיא מטופלת לפי תקנון מועצת העיתונות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully