וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות השידור: ועד עיתונות ההפקה יוצא למערכה

אמילי גרינצווייג

6.9.2011 / 18:57

ועד עיתונות ההפקה בערוץ 1 הוא הראשון שיוצא למלחמה נגד כוונתו של יו"ר רשות השידור אמיר גילת להפוך את ערוץ 33 לערוץ חדשות ותרבות. שידור "מהיום למחר" מוטל בספק

מהדורת "מהיום למחר" של ערוץ 1 לא תשודר היום (שלישי) בעקבות עיצומים של ועד עיתונות ההפקה. הוועד החליט להפעיל היום את סכסוך העבודה עליו הכריז לפני כחודשיים בעקבות הקפאת דרגות והפרת הסכמי עבודה.

יחד עם זאת, גורמים ברשות קושרים בין הפעלת העיצומים היום ובין הכוונה להפוך את ערוץ 33 לערוץ חדשות, אליו יועברו מרבית תכני האקטואליה והתרבות של ערוץ 1, כמו גם אל טיוטת הדו"ח העוסק במדידת תפוקת העיתונאים ברשות השידור.

טיוטת הדו"ח, שהוכנה בחודשים האחרונים על ידי מבקרת הפנים ברשות, איתנה גרגור, לבקשת הנהלת הרשות מבחינה בין תפוקת העיתונאים על פי כמות הכתבות שהעביר כל כתב. כתבה אחת ליום פירושה, על פי הגדרת הרשות, תפוקה מלאה ועד עשר כתבות בחודש מהוות, על פי הגדרת הרשות, תפוקה נמוכה. על פי טיוטת הדו"ח מרבית העיתונאים שנבדקו עבדו בתפוקה חלקית ומעטים בתפוקה מלאה.

גרגור ביקשה בגובה לטיוטה את התייחסותם של מספר כתבים. הכתבים פנו לוועדים המאגדים אותם ברשות ובעקבות זאת שלח וועד עיתונות הפקה ברשות מכתב ליו"ר, אמיר גילת, בו הוא דורש לבטל את הדו"ח. גילת העביר בתגובה מכתב לראש חטיבת החדשות בערוץ 1, יורם כהן, בו הוא מבהיר כי כוונת הדו"ח הייתה להוות כלי ניהולי להנהלת הרשות על מנת לבחון את צרכי החטיבה.

מוועד עיתונות ההפקה נמסר: "אנו מפעילים את סכסוך העבודה ונוקטים עיצומים בעקבות צעדיה האחרונים של הנהלת רשות השידור. בין היתר מדובר בהקפאת דרגות והפרת הסכמי עבודה".

מרשות השידור נמסר: "הנהלת הרשות ומוסדותיה פועלים מול הארגון היציג של העיתונאים, שהוא אגודת העיתונאים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully