וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרה הרפורמה ברשות השידור: תמכור נכסים בירושלים ובת"א

15.2.2012 / 22:04

על פי הסיכום עם האוצר, הרשות תקבל בתמורה למכירת הנכסים הלוואה של 240 מיליון שקל ומענק של 90 מיליון. ועדי העובדים מתנגדים: מדובר במחטף

מליאת רשות השידור אישרה הערב (רביעי) את עקרונות המתווה לרפורמה ברשות השידור, שלוש שנים לאחר שהחלו הדיונים בנושא. המתווה מסתמך על מכירה של נכסי רשות השידור ומבוסס על שינויים ארגוניים, שדרוג טכנולוגי ושינוי חוק רשות השידור. אף שוועדי העובדים הביעו התנגדות למתווה המוצע, אושרה הרפורמה פה אחד בהצבעת המליאה.

בשלושת השבועות האחרונים התקיימו דיונים מרתוניים בין הרשות לבין מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, החשבת הכללית במשרד האוצר ואנשי אגף התקציבים במשרד האוצר במטרה לסכם על מקורות מימון לרפורמה. המגעים נתקלו בבעיה לאחר שתכנון המקורי, לפיו תמומן הרפורמה מהעלאת האגרה – בוטל בהוראת משרד ראש הממשלה.

במסגרת ההסכמות אליהן הגיעו ברשות עם משרד האוצר, הוחלט כי האוצר יעביר לרשות הלוואה של 240 מיליון ש"ח, ולצדה מענק של 90 מיליון ש"ח והלוואת גישור של 400 מיליון ש"ח נוספים שיוחזרו ממכירת הנכסים. כחלק ממהלך זה, תמכור הרשות שני מבנים בירושלים, ותפעל למציאת מבנה חלופי למתחם רשות השידור בתל-אביב.

עוד הוסכם כי מתווה הרפורמה יאפשר לרשות לעמוד במחויבויותיה בחוק בתחום הפקות המקור. לאחר שהרשות לא עמדה במחויבויותיה בנושא התוכן, הממשלה אישרה את מחיקת חובותיה בתחום זה שעמדו על 300 מיליון שקלים - מהלך שעורר את זעמם של היוצרים והמפיקים.

אגודת העיתונאים בירושלים, המייצגת את רוב עובדי הרשות, תמכה במתווה שהוצע. יו"ר האגודה, דני זקן, מסר כי "האגודה תומכת במהלך ובלבד שתובטח האיתנות הפיננסית לאורך זמן והיציאה מהמתקנים שימכרו תהיה רק לאחר השלמת בניית קריות רשות השידור והחדשות". יו"ר הרשות קיבל את דרישתו של זקן להציג בפני העיתונאים את המתווה ולפתוח בהידברות להשלמת ההסכמים.

כמה מוועדי העובדים הציגו בפני מליאת רשות השידור את התנגדותם למתווה. בוועד המשולב של עובדי הטלוויזיה מסרו לוואלה! ברנז'ה כי בכוונתם להתייעץ עם הסתדרות העובדים ולאחר מכן יחליטו על המשך צעדיהם. סגן יו"ר ועד הטכנאים, צבי גרזון, מסר כי "מדובר במחטף, ובאישור של הסכם שלא תואם את מה שנחתם על מול העובדים". גרזון הוסיף כי "מכירה של נכסי רשות השידור תביא לחיסולה של הרשות, וההחלטה לאשר מתווה זה של הרפורמה היא מנותקת מכל ההחלטות עליהן הוסכם בעבר. אנחנו לא נשתף עם זה פעולה, ונעשה כל שביכולתנו כדי לבטל את ההחלטה".

יו"ר הרשות, ד"ר אמיר גילת, אמר בדיון היום כי הוא ומנכ"ל הרשות מתכוונים לפתוח בתהליך הידברות עם נציגי העובדים. "זהו יום מכריע בגורלה של רשות השידור", אמר גילת. "מליאת הרשות צריכה לבחור אם להיות או לחדול, הרשות נמצאת בקריסה מערכתית ורק המתווה הזה יאפשר לה להמשיך ולהתקיים, לעמוד במחויבויות החוק, להשקיע בתוכן, בשדרוג טכנולוגי מקיף, להתייעל ולהפוך לגורם רלוונטי, איכותי, חדשני ומוביל בישראל".

במשרד האוצר אמרו הערב לוואלה! ברנז'ה כי "בידי הרשות נמצאים כל התשתיות להוציא את הרפורמה לפועל. מעתה והלאה מימוש הרפורמה תלוי אך ורק בהם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully