וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתוני ועדת המדרוג באינטרנט לדצמבר 2012: וואלה! האתר המוביל

16.1.2013 / 13:30

אחרי וואלה! מופיע ברשימה ynet, ואחריהם - מאקו, תפוז ונענע10 בפער גדול. וגם, נתון שיעניין את המפרסמים: 2.6 מיליון מהגולשים הצהירו כי הם קוראים עיתונים לעיתים נדירות

וואלה! שומר על מקומו כאתר האינטרנט הישראלי הגדול בישראל עם 2.5 מיליון גולשים בחודש ומציג חשיפה של 47.9%, כך על פי נתוני ועדת המדרוג למדידת שיעורי הגלישה באינטרנט לחודש דצמבר. אחרי וואלה!, מופיעים ברשימה ynet עם 2.1 מיליון גולשים וחשיפה של 40.7%, אחריו מאקו עם נתון של 33.9%. תפוז רביעי עם התחזקות לנתון של 28.2%, ואת רשימת חמשת האתרים הנצפים ביותר בישראל סוגר נענע10 עם נתון של 21.9% המשקף מגמת ירידה של החודשיים האחרונים.

אתר nrg של מעריב מציג בחודש דצמבר נתון יציב של 10.6%. אתר "הארץ" שעקף את nrg בחודש שעבר מציג גם הוא נתון יציב של 11.6%. אתר זכיינית ערוץ 2 רשת שהציג בנובמבר ירידה לנתון של 5.9%, מזנק בחודש דצמבר באמצעות תכני The voice נתון של 8.3%.

מבין האתרים הכלכליים שומר "דה-מרקר" על יציבות בהובלה לפי נתוני הוועדה ואף מתחזק מעט לנתון של 13.3% וכבחודש הקודם הוא סוגר את רשימת עשרת האתרים הנצפים בישראל. גלובס ממוקם אחריו עם 11.2%, וכלכליסט עם 10.5%.

מבין אתרי הספורט ONE נשאר המוביל עם 9.5%, ספורט5 שחווה בחודשים האחרונים מגמת ירידה מנתון של 9.1% בספטמבר לנתון של 7.9% באוקטובר, ונתון של 7.4% בנובמבר, בולם את המגמה ורושם בחודש החולף 7.7%.

קבוצות הבעלות: וואלה! ראשונה, "הארץ-דה מרקר" סוגרת את הרשימה

הוועדה למדרוג באינטרנט מדרגת גם את שש קבוצות הבעלות לפי מידת החשיפה. במקום הראשון נמצאת קבוצת וואלה! על עשרת אתריה (בהם טיפו, וואלה! שופס, יד2 וג'ובסיטי) עם נתון יציב של 58.6%. אחריה קבוצת ynet שכוללת גם היא עשרה אתרים (לרבות כלכליסט, xnet, אול-ג'ובס, ו-mynet) שמקבלת בחודש החולף נתון יציב של 49%.

קבוצת מאקו, הכוללת מלבד אתר זכיינית קשת שלושה אתרים נוספים ובהם buy2 רושמת 37.8%. אחריה קבוצת זאפ עם 13 אתריה ונתון חשיפה של 31.7%. קבוצת תפוז מציגה עלייה מנתון של 27.2% לנתון של 29.8% וקבוצת הארץ-דה מרקר רושמת 23.9%.

33.2% מהגולשים עושים זאת דרך האייפון

החודש מציינת ועדת המדרוג למדידת שיעורי האינטרנט בישראל שנה לפעילותה ומציגה פילוח נרחב של התנהגות והעדפות של הגולשים בישראל לפי קטגוריות שונות. 77% מכלל אוכלוסיית ישראל גולשים באינטרנט, 33.2% מתוכם עושים זאת דרך האייפון ו-37.8% מהם עושים זאת מהאייפד.

צריכת המדיה היומית באינטרנט - רדיו, טלוויזיה ועיתונים עומדת על כ-4 מיליון גולשים ביום. מתוכם 2.6 מיליון הצהירו שהם קוראים עיתונים לעיתים נדירות או בכלל לא קוראים. 3.3 מיליון גולשים הצהירו כי הם נחשפים במקביל גם לטלוויזיה או לרדיו או לעיתונים.

הקטגוריות המובילות בקרב הגולשים הן חדשות, אחריהן בידור, ובמקום השלישי ממקומים דפי הלוחות השונים. כלכלה במקום הרביעי, ובהמשך ספורט וקניות.

ועדת המדרוג למדידת שיעורי הגלישה באינטרנט בישראל, באמצעות ספק המדידה "גמיוז ישראל" מספקת נתונים על גולשים מגילאי 7 ומעלה. נתוני הוועדה מראים כי שיעור החדירה של האתרים החברים בוועדה (ראו הרשימה המלאה) הינו 90.4%, שהם כ-4.7 מיליון גולשים. הנתונים הדמוגרפיים מתבססים על מדגם מייצג של למעלה מ-30 אלף פאנליסטים מכלל האוכלוסייה.

סקר TIM דצמבר: גוגל ממשיך להוביל
נתוני ועדת המדרוג באינטרנט לנובמבר 2012: וואלה! האתר המוביל

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
אין תמונה/מערכת וואלה, צילום מסך

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully