וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכלכלה אישרה את תקציב רשות השידור ל-2012

21.1.2013 / 14:57

באיחור של שנה, אישרה היום הוועדה רטרואקטיבית את תקציב שנת 2012 שכבר הסתיימה. יו"ר הרשות גילת: "אם לא נתניע את הרפורמה נכניס את הרשות למצב של מוות קליני"

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ כרמל שאמה-הכהן, דנה היום בתקציב רשות השידור לשנת 2012, בתום הדיון החליטו היו"ר וחברי הכנסת אופיר אקוניס ונחמן שי לאשרו. הדיון היום התקיים לאחר שלפני כשבועיים קיימה הוועדה דיון בנושא, שבו מתח היו"ר, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, ביקורת על כך שהתקציב הוגש לאישור ברגע האחרון וביקש זמן נוסף ללמוד אותו. בדיון היום ביקשו היו"ר שאמה-הכהן, ח"כ אופיר אקוניס וח"כ נחמן שי הסברים לגבי תקציב הרשות.

ח"כ אקוניס ביקש לדעת האם התקציב כבר בוצע והאם יש בו חוסרים או דברים שלא בוצעו. ח"כ נחמן שי אמר כי אחד הדברים החשובים הוא תקציב ההפקות המקומיות הקנויות, וביקש לדעת האם הרשות תעמוד ביעד ההשקעה שנקבע בחוק. כמו כן, ח"כ שי ביקש לדעת האם הרפורמה כבר יצאה לדרך.

יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים אורי רוזנווקס, אשר נכח בדיון, התייחס לעתירה שהגישו היוצרים לבג"ץ ואמר כי בדצמבר החליט בית המשפט למנות עצמו כרגולטור לרשות. לדבריו, הרשות תצטרך להגיש עוד חצי שנה לבג"ץ דו"ח על תקציב 2012 ועל החצי הראשון של 2013 ובעוד כשנה דוח על תקציב 2013.

יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, התייחס לנושא ההפקות המקומיות הקנויות ואמר כי ב-2012 השקיעה הרשות כ-73 מיליון שקל והשנה תשקיע, בהתאם לחוק, כ-70 מיליון שקל. הוא הסביר השנה תהייה הפחתה בשל הפחתת האגרה, אך ציין כי במהלך השנים הסכומים יעלו בהתאם למתווה שנקבע בחוק. כמו כן הוסיף גילת כי גם בתוך הבית רשות השידור מפיקה הפקות מקור.

באשר לרפורמה אמר גילת כי למרבה הצער הוא אינו יכול לבשר שהיא יצאה לדרך. לדבריו, להסכם המימון שנחתם באוגוסט האחרון היו חמישה תנאים מתלים, שכולם הוסרו, אולם דווקא העיתונאים מבית הכניסו דרישות חדשות והמשא ומתן עמם נמשך. מנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם, אמר כי מדובר בניסיון של העיתונאים לפתוח מחדש את ההסכם. לדברי גילת הלילה צריכה להיערך עוד פגישה מכרעת בעניין. "אנחנו מכניסים את הרשות למצב של מוות קליני אם לא נתניע את הרפורמה לאלתר", אמר גילת שאף הוסיף וציין כי "הרשות כבר במצב של מוות קליני והשאלה היא אם מנתקים אותה מהמכשירים או מאריכים את חייה". בתום הדיון, כאמור, אישרו היו"ר שאמה-הכהן וחברי הכנסת אקוניס ושי את התקציב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully