וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחריפים העיצומים ברשות השידור: "במשך שעה אף עיתונאי לא יעבוד"

13.3.2013 / 11:29

העיתונאים ישבתו הערב בכל מחלקות הטלוויזיה והרדיו למשך שעה במחאה על חוסר ההתקדמות במו"מ. רשות השידור: "אגודות העיתונאים מובילות את כלל עובדי הרשות לעבר פי תהום"

עיתונאי רשות השידור ינקטו היום (רביעי) בעיצומים בכל מחלקות הטלוויזיה והרדיו למשך שעה, בין 17:30 ל-18:30, וזאת במחאה על חוסר ההתקדמות במשא ומתן מול הנהלת הרשות באשר לנושאים שבגינם הוכרז סכסוך עבודה.

העובדים זועמים על מספר צעדים שנקטה בחודשים האחרונים הנהלת רשות השידור ללא תיאום עמם, בהם הכנסת טכנולוגיית HD, השקת מבזקים בערוץ 33, חלוקת כרטיסי הנוכחות, מניעת דרגות, מניעת תוספות השכרומינויים שנעשו ללא מכרז. עוד הם טוענים כי הנהלת רשות השידור הפרה פסק דין בעניין העברת מתחם קול ישראל מתל אביב ללוד.

גורם מטעם אגודות העיתונאים בירושלים ובתל אביב אמר הבוקר לוואלה! ברנז'ה כי "במשך השעה הזו אף עיתונאי של רשות השידור לא יעבוד. המגישים לא יגישו, העורכים לא יערכו, כולם שובתים". באשר לשאלה מה יהיה בדבר שידורי רשת ב' והערוץ הראשון באותה השעה אמר הגורם: "שההנהלה תעשה מה שהיא רוצה. היא יכולה לשדר שקופית, שידורים חוזרים או להחשיך את המסך. אנחנו לא נעבוד בכל אופן".

זו הפעם השלישית השבוע בה משבשים העובדים את עבודת רשות השידור, כאשר עיצומים ננקטו ביום ראשון השבוע ואתמול. בין היתר הושבת אולפן ההקלטות במערכת בחיפה, והושבתו חדרי העריכה של ערוץ 33 והושבתה הסרטייה. במכתב שהעבירו להנהלת הרשות ולמנהלי הרדיו והטלוויזיה כתבו העובדים: "נכזבנו מהפגיעה המתמשכת בזכויותיהם המקצועיות והכלכליות של עובדינו, נכזבנו מאי הפסקת הפגיעה ומאי תיקון נזקיה לעובדינו. נכזבנו מאי התייחסות הנהלת הרשות לפניותינו. האחריות לתוצאות המשבר כל כולה על הנהלת רשות השידור ועל מוסדות הרשות שבכהונתם ותחת אחריותם מתחוללות הפגיעות בזכויות העובדים".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "אגודות העיתונאים מובילות את כלל עובדי הרשות לעבר פי התהום, הן מותחות את חבל הסבלנות וההתחשבות של ציבור משלמי האגרה, של ההנהלה ושל מקבלי ההחלטות במדינה.

כשמדינת ישראל נמצאת בגרעונות כספיים של כארבעים מיליארד שקל ובמצוקה תקציבית ההיגיון אומר ש"בעת ההיא ידום", לעצם סיבות העיצומים הרשות דוחה את טענות האיגודים. חבל שביום הבחירות לאגודה קומץ עובדים בפנסיה יחד עם מועמדים שונים חברו ליצירת פרובוקציות לא אחראיות.

רשות השידור קוראת לעובדיה להתעשת בזמן ולעזור ביחד עם ההנהלה ולהחזיר את השידור הציבורי למקומו הראוי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully