פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   צפו: כרזות החירות של ישראל

   אלפי גולשים הצביעו עבור כרזת החירות של ישראל בתחרות אינטרנטית במסגרת פרויקט "על הפרק" המשותף לבית הלל – האוניברסיטה העברית ולקרן החדשה לישראל. צפו בנבחרות

   אלפי גולשים הצביעו עבור כרזת החירות של ישראל בתחרות אינטרנטית שבה התבקשו מעצבים וגולשים צעירים להציג כרזות בנושא חירות. מהכרזות שהועלו לעמוד הפייסבוק של התחרות עולה כי צעירי ישראל מציגים את נושא החירות מזוויות שונות החל בנושאי זהות עצמית, המשך בזכויות הומואים ולסביות ועד להשתעבדות לטלפונים הסלולריים ולרשתות חברתיות.

   כרזות החירות של ישראל (יח"צ)
   (צילום: יח"צ)
   כרזות החירות של ישראל (יח"צ)
   (צילום: יח"צ)

   הכרזות שעלו לשלושת המקומות הראשונים כוללות כרזה שמביעה מחאה על איסור הכניסה לאזרחי ישראל לשטחי A, כרזה נוספת שמתייחסת לתנאי העבודה הקשים של עובדים בתעשיות הטקסטיל במזרח, וכרזה נוספת הקוראת לשחרור פולארד.

   כרזות החירות של ישראל (יח"צ)
   (צילום: יח"צ)
   כרזות החירות של ישראל (יח"צ)
   (צילום: יח"צ)

   התחרות נערכת בין חג הפסח ליום העצמאות, כאשר עשר הכרזות שזכו למספר ההצבעות הגדול ביותר עלו לגמר, ושלוש הכרזות שיוכתרו לזוכות יזכו את יוצריהן בפרסים של אלפי שקלים על פי החלוקה הבאה: למקום הראשון 10,000 ¤, מקום שני 5,000 ¤ ומקום שלישי יזכה ב-2,500 ¤. ההכרזה על הזוכים תיערך לאחר יום העצמאות מהלך חודש אפריל באירוע ציבורי שבו יוצגו 10 הכרזות שהגיעו לשלב הסופי ויוענקו הפרסים למעצבי שלוש הכרזות הנבחרות מבינין.