פרשת שרון גל: סגירת חשבונות או גבייה מוצדקת?

שרון גל התפטר במפתיע מתפקידו: יעזוב את ערוץ 10

מגיש "לילה כלכלי" הודיע לפני יומיים למנכ"ל ערוץ 10 רפי גינת על רצונו לעזוב את התפקיד, זאת על רקע מחלוקת בין הצדדים סביב הפקת התוכנית - כך נודע לוואלה! ברנז'ה

דוד ורטהיים

דווקא על רקע השתלבותו במהדורת שישי החדשה של הערוץ, וכשנה לאחר השקת המהדורה המורחבת, עוזב שרון גל מגיש "לילה כלכלי" את תפקידו. גל יעזוב מיידית את התפקיד, ועד שיימצא מגיש קבוע - יגיש אותה דב גלהר, אשר מגיש אותה כבר כיום בימי חמישי. טרם הוחלט בערוץ מי יחליף את גל כחבר בפאנל הפרשנים של "שישי".

לוואלה! ברנז'ה נודע כי כבר לפני יומיים הודיע גל למנכ"ל ערוץ 10 רפי גינת על רצונו לעזוב את התפקיד, זאת על רקע חילוקי דעות בין השניים. גורם המעורה בפרטים הסביר הערב לוואלה! ברנזה כי "עוד בתקופת ההנהלה הקודמת של ערוץ 10 הובטח לגל כי ייעשה מיקור חוץ של התוכנית 'לילה כלכלי' אותה ייסד לחברה שבבעלותו, זאת לצורך העניין - בדומה לתצורת ההפקה של 'חמש בערב עם רפי רשף, כאשר הכוונה הייתה לעגן את הדברים בחוזהו אשר עמד בפני חידוש". לדבריו, "על רקע הורדת השכר אשר בוצעה לפני מספר שבועות לבכירים וטאלנטים בערוץ והחלטה סופית מצד רפי גינת שלא לשנות את הפלטפורמה המפיקה את התוכנית (חדשות 10), הוחלט בין הצדדים על הפסקת ההתקשרות".

ההערכות בענף הן כי נוכח מעורבתו הרבה בחברת החדשות של הערוץ וכן בשל תנאים בחוזהו אשר העניקו לו בונוסים בשל חלקו בפורמט, גל היה בין מחזיקי השכר הגבוהים בערוץ והשתכר כ-100 אלף שקלים בחודש.

גל החל את דרכו המקצועית לאחר שירותו בצה"ל ועבד ברדיו חיפה, רדיו קול הים האדום ובתפקיד כתב עיתון "הארץ" בצפון. מיום הקמת "חדשות 10" היה כתב החברה בחיפה ולאחר מכן כתב לענייני משטרה. הוא יצר את הסרט התיעודי "רק תאיר יודעת" על רצח תאיר ראדה, ששודר בערוץ 10 בשנת 2008. כמו כן, ביים כתבות עבור התוכנית "שישי".

החל ממרץ 2009 הוא מגיש את תוכנית הכלכלה הלילית בערוץ 10 - "לילה כלכלי", אותה יזם. בנוסף להנחיית התוכנית, הוא מעורב גם בבחירת התכנים וביצירתם. באוקטובר 2010 שודרה בערוץ 10 סדרה תיעודית בת ארבעה פרקים בהנחייתו, "המדריך למיליון הראשון".

שרון גל בריאיון לוואלה! ברנז'ה: "המחאה החברתית מזויפת ומאחוריה מסתתרים מניעים פוליטיים"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully