נושאים חמים

אומ"ץ למבקר המדינה: לעצור הארכת כהונתו של גילת

לפי התנועה, הקדנציה של יו"ר רשות השידור מסתיימת בסוף חודש זה כיוון שהוא מונה לתפקיד באוגוסט 2010. גילת: "גיבוב של דברים חסרי שחר שניתן להפריכם בקלות"

תנועת אומ"ץ פנתה הבוקר (שלישי) למבקר המדינה בדרישה שיעצור את הארכת כהונתו של יו"ר רשות השידור ד"ר אמיר גילת מתכוון. לפי התנועה, הקדנציה של גילת מסתיימת בסוף חודש זה כיוון שהוא מונה לתפקיד באוגוסט 2010 - אולם היא צפויה להיות מוארכת בחצי שנה.

"ההסבר הדחוק שנותן גילת לכוונתו להמשך בתפקידו חצי שנה נוספת היא שהוא מחשב את תקופת הכהונה מחודש מרץ 2010, מועד כינון מליאת רשות השידור", הסבירו הבוקר בתנועת אומ"ץ שם דורשים לסיים את כהונתו של גילת. בתנועה ציינו כי גילת הוא היו"ר הראשון שמכהן בשכר מלא לפי חישוב של משכורת סגן שר. "אין תמיהה אפוא שיש לו רצון להשתכר תקופה נוספת את משכורתו הגבוהה", הוסיפו.

מינוי יו"ר רשות השידור אמיר גילת (סריקה)
החלטת הממשלה משנת 2011 (סריקה)

קריאות לסיים את כהונתם של בכירים ברשות השידור הגיעו השנה לשיא חדש. בתחילת השבוע קראו כמה מחברי מליאת רשות השידור לשר התקשורת גלעד ארדן להדיח מיידית הן את גילת והן את המנכ"ל יוני בן-מנחם.

אמיר גילת מסר לוואלה! ברנז'ה בתגובה: "מדובר בגיבוב של דברים חסרי שחר שניתן להפריכם בקלות, בין היתר באמצעות כתב המינוי שניתן ליו"ר הרשות מנשיא המדינה".