פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נאסר על הנהלת ONE להעסיק חברה חיצונית במקום עובדיה השובתים

   עובדי ONE תכננו היום שביתה וההנהלה תכננה להחליף אותם בחברה חיצונית. הבוקר אסר עליה בית הדין לעבודה לעשות זאת. המגיש בן פרידמן הוזעק לעמדת הצלם, התיעוד בפנים

   בית הדין לעבודה הוציא לבקשת ארגון העיתונאים צו מניעה שאוסר על אתר ONE להשתמש בעובדים של חברה חיצונית להחלפת עובדיו השובתים. עובדי מערכת האתר פתחו בסכסוך עבודה ועיצומים במחאה על סירוב ההנהלה להכיר בוועד ולנהל עמו משא ומתן.

   כחלק מסכסוך העבודה תכננו העובדים להשבית את שידור משחקי גמר ליגת התיכונים בכדורסל שמתקיימים היום. בארגון אמרו היום כי לחברי הוועד נודע כי ההנהלה מתכננת לשבור את השביתה באמצעות שימוש בעובדי חברה חיצונית, ובעקבות כך פנה אתמול הארגון העיתונאים לבית הדין לעבודה בדרישה שיוציא צו מניעה שיאסור עליה לעשות כן. הצו הוצא הבוקר, ודיון נוסף יתקיים בהמשך היום.

   מגיש ONE בן פרידמן עושה עבודת צלם בשל שביתת העובדים (תמונות גולשים)
   מגיש ONE בן פרידמן מחליף צלם ששובת (צילום גולשים)

   ההנהלה: "מדובר במספר בודד של עובדים"

   אתמול שיבשו עובדי מהדורת החדשות של ONE את השידורים למשך עשר דקות כאשר צלמים באולפן ועובדי חדר הקונטרול לא הסכימו לעבוד.במשך דקות ארוכות שודרו פרומואים במקום המהדורה, ויתר השידור היה משובש.

   היום בצהריים שובש תחילת שידורו של המשחק, ועם שביתת העובדים ניסה מנהל ערוץ ONE עמיר יניב לפנות את העובדים השובתים מהמקום. את עבודת הצילום מבצעים עובדים אחרים שאינם צלמים ואינם לוקחים חלק בשביתה - אחד מהם הוא המגיש בן פרידמן. בארגון אמרו כי אלה "מסייעים להנהלה לשבור את השביתה".

   "מדובר במספר בודד של עובדים מתוך צוות רחב של עובדים מסורים", אמרו לוואלה! ברנז'ה בתגובה בהנהלת ONE. "שידור משחקי בית הספר עובר בהצלחה גם ללא עובדי קבלן".