מועצת הרשות השנייה אישרה את מסקנות ועדת שחם: התוכן השיווקי יוסדר בחקיקה

המועצה אישרה את המלצות הוועדה לבחינת שוק הטלוויזיה; היקף המכירה המקסימאלי של זמן הפרסום לחברת רכש מדיה יוגבל לטווח שבין 20-25% מכל שעות השידור ביממה

דוד ורטהיים
26/01/2014

ועדת שחם, עכשיו זה רשמי: מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו אישרה את המלצות הוועדה שנועדו להביא לשיפור במצבן הכלכלי של זכייניות הטלוויזיה.

כזכור, הוועדה הגישה את המלצותיה לפני מספר שבועות, בהן גיבוש קווים מנחים להסדרה בחוק של תוכן שיווקי והטלת מגבלות של איסור על תוכן שיווקי בתכניות מסוגים מסוימות כגון תכניות חדשות ותכניות לילדים, תוך שמירה על הציבור מפני הטעייה באמצעות סימון. הוועדה המליצה לערב בסוגיה את שר התקשורת.

בעניין מחויבויות התוכן של ערוץ 10 קשת ורשת הוחלט להמשיך ולחייב את הזכיינים בשידור תכניות סוגה עלית בהיקף הקיים כיום, ולהמליץ למועצה לתקן את הכללים באופן שיאפשר "חופש פעולה רחב יותר" בתתי הסוגות. הוועדה דנה גם בעניינים הקשורים לטלוויזיה החינוכית והמליצה לא להיעתר לבקשת הזכייניות ולשנות את שעות השידור של החינוכית בערוץ 2. יחד עם זאת, לא יותר לחינוכית לקדם את שידוריה באמצעות קדימונים בערוץ 2. הוועדה נעתרה לבקשת הזכייניות והמליצה להביא בפני שר התקשורת תיקון לחוק הבחירות שיחייב את הגופים המשדרים תעמולה לשלם עבור זמן המסך, בניגוד למצב הקיים היום בו התעמולה משודרת בחינם.

בעניין הפרסום, המועצה אישרה את המלצות הוועדה וקבעה כי הגבלת היקף המכירה המקסימאלי של זמן הפרסום של הזכיינים לחברת רכש מדיה תעמוד על 25% מזמן הפרסום. הוועדה נימקה את החלטתה בכך שהמהלך "יביא להקטנת כוח המיקוח של חברות רכש המדיה מול הזכייניות, אשר טמון בו פוטנציאל להגדלת הכנסות הזכיינים ולשיפור במצבן הכלכלי."

עוד המליצה הוועדה למסד מנגנון גישור ברשות השנייה בין גורמי הפקה לזכייניות ולבצע מחקר לגבי אופי ההתקשרות בין הזכייניות ליוצרים. לעניין השקעה בקולנוע ישראלי, אותה ביקשו הזכייניות לבטל, הוחלט שלא לבטל א המחויבויות של הזכיינים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully