פרסום ראשון: האסטרטגיה החדשה של ”ישראל היום” - קמפיין אנונימי ברשת

בעיתון הבינו את מגבלות המותג "ישראל היום" בקרב המכונים "מובילי דעה" והרחיבו את הקמפיין נגד "חוק החינמונים" לזירת הניו מדיה - כך נודע לוואלה! ברנז'ה. כל הפרטים

דוד אברהם
29/05/2014

הקמפיין של "ישראל היום" כנגד הליך החקיקה שצפוי להצר את צעדיו שזכה לשם "חוק החינמונים" חורג את עמודי העיתון המוקדשים לו מדי יום, ועובר בחשאי לזירת הניו-מדיה: לוואלה! ברנז'ה נודע כי העיתון, באמצעות משרד הפרסום "אלנבי", מרחיב את הקמפיין והוא העומד מאחורי עמוד פייסבוק תחת השם "חופש הביטוי" שקם לפני מספר ימים ומקדם מסרים נגד החקיקה. העמוד צבר כבר למעלה מ-3,000 לייקים.

'ידיעות' מציג: שברת - שילמת

משרד הפרסום "אלנבי" הנו משרד המתמחה בפעילויות גרילה ממוקדות ברשת, ואיתור מובילי דעת קהל בתחומים עליהם הם מעוניינים להשפיע.

ב"ישראל היום" שומרים על הקמפיין תחת מעטה סודיות מוחלטת, ולוואלה! ברנז'ה נודע כי מפעילי הדף קיבלו הנחיה לשמור על דיסקרטיות ולמנוע ממנו להיות מזוהה באופן ישיר עם העיתון. הסיבה לכך היא ככל הנראה האסטרטגיה התקשורתית של "ישראל היום" שנועדה להשלים באופן סמוי את הקמפיין המפורש - הכולל כתבות בעיתון נגד החוק ותומכיו, מאמרי דעה בגנותו, משאלי רחוב מוטים ובשיאו גם הראיון השנוי במחלוקת עם מו"ל העיתון איל הון שלדון אדלסון.

עוד בוואלה!

מי צריכה טובות? המוצרים המיוחדים של הדיוטי במרחק נגיעה

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
צובר לייקים תחת "חופש הביטוי". העמוד בפייסבוק(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

שמירה על דיסקרטיות

בעמוד עצמו מקפידים שלא להזכיר בצורה מפורשת את "ישראל היום" למרות שמסריו מתייחסים בצורה ישירה אל חוק החינמונים. למשל: "באירופה 20% מהעיתונים מחולקים בחינם. ובישראל? הצעת חוק חדשה מאיימת שיהיו חייבים לגבות עליהם תשלום. עשו share כדי שלא יקחו לנו את חופש הביטוי!", או "אנחנו בחרנו אותם. עכשיו הם רוצים לסתום לנו את הפה. לא ניתן לפוליטיקאים לקחת לנו את חופש הדיבור!". הסטטוסים מלווים בתמונות אילוסטרציה.

במשרד הפרסום "אלנבי" סרבו לאשר כי הם מקדמים את "ישראל היום" ברשתות החברתיות. גיאגיא אסיף, אחד מבעלי המשרד, הכחיש בשיחה עם וואלה! ברנז'ה את הקשר של החברה לעיתון ואמר כי למשרד הפרסום "אין שום קשר לעמוד". עובד אחר בחברה שמתפעל את העמוד סרב לאשר או להכחיש את הקשר לחינמון, ואמר כי עליו לשמור על דיסקרטיות באשר למי שעומד מאחוריו. אחד ממקימי העמוד אישר כי הוא נעשה בהזמנה של העיתון - אולם סרב לפרט מעבר לכך.

"יודעים לזהות את הקהילה הנכונה עבור המותג"

"כשאנחנו ניגשים לשיווק אנו לא מתרכזים רק במותג, אלא בקהילת האנשים שצורכת אותו", מתארים במשרד הפרסום את טקטיקת העבודה שלהם. "אנו יודעים לזהות את הקהילה הנכונה עבור המותג, להתחבר אליה ולפתח איתה מערכת יחסים ארוכה והדדית".

לצד העמוד האנונימי לכאורה "חופש הביטוי" פועל בפייסבוק עמוד נוסף, שהוקם בסמוך אליו, תחת השם "נגד הצעת החוק לסגירת העיתון ישראל היום". בעמוד זה מתפרסמות הכתבות והטורים שמפרסם "ישראל היום" בעיתון המודפס ובאתר האינטרנט שלו, ואשר נוגעות לחוק החינמונים ולמתקפה נגד "ידיעות אחרונות".

תגובת "ישראל היום" לדברים טרם התקבלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully