2014 ברייטינג: קשת ורשת יורדות, חדשות 10 עולה

פתיחה עגומה לשנת 2014 לזכייניות ערוץ 2 שהרייטינג שלהן במגמת ירידה. בגזרת החדשות: חדשות 10 התחזקה. וגם, האם ההחלטה של רשת לשדר את המונדיאל הייתה טעות? סיכום חציון

  • רשת
  • קשת
  • חדשות 2
דוד אברהם

פתיחה עגומה לשנת 2014 לזכייניות ערוץ 2 קשת ורשת, שהרייטינג שלהן בחציון הראשון של השנה נשחק והציג ירידה - התכניות הבולטות שלהן "האח הגדול" ו-"The Voice" לא משחזרות את היקפי הצפייה בהן בעונות הקודמות.

השוואה בין החציון השני של 2013 לחציון הראשון של 2014 (ביניהם התחלפו הזכיינוית בימי השידור) מראה כי באחוזי צפייה, הפריים-טיים של קשת אליו נוסף יום שישי נחלש ב-9% בממוצע, מרייטינג של 26.8% בקרב משקי בית יהודיים ל-24.4% בממוצע לערב. בהשוואה זו נחלשה רשת ב-4% בלבד ושומרת על יציבות יחסית.

עם זאת, השוואה בין החציון הראשון של 2013 לחציון הראשון של 2014 מראה כי במספר צופים הפריים טיים של רשת נחלש ב-10%, מ-627 אלף צופים בממוצע בערב ל-567 אלף. בהשוואה זו קשת נחלשת פחות - ב-2% בלבד, ונותרת יציבה.

עוד בוואלה!

תסמכו עליו: חומוס סלק משוגע (ומטמטם) של עומר מילר

לכתבה המלאה
קשת עדיין שולטת. עשר התוכניות הנצפות בחציון (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

ממוצע מונדיאל 2014 נמוך משל 2010

דווקא ערוץ 10 לעומתן, אשר עתידו שוב לוט בערפל, נהנה בחציון החולף מעלייה של 33% בפריים טיים בשל תכניות כמו "בייבי בום" ו"כלבוטק" שהעלו את ממוצע הפריים. עם זאת, ככל הנראה כבר בחציון הבא הוא יציג צניחה משמעותית בשל הקפאת הפקות. מבחינת החדשות, היה זה חציון טוב לחדשות 10 שהתחזקה מהחציון הראשון של 2013 ועלתה ל–266 אלף צופים בממוצע לערב. מהדורת חדשות של ערוץ 2 נחלשה לעומתה, אולם רק במעט והיא שומרת על מעמדה ומובילה עם נתון גבוה יותר מפי שניים של 618 אלף צופים בממוצע לערב.

שידורי מונדיאל 2014 שהחלו בחציון החולף בערוץ 1 והביאו לזינוק ברייטינג הממוצע שלו נרכשו בחלקם גם על ידי הזכיינית רשת. השוואה של המשחק המרכזי בפריים-טיים בין השנה לאלה של המונדיאל הקודם מראה על ירידה בצפייה מ-17.2% ל-16.5%.

זה שעולה וזה שיורד. חדשות 2 מול 10 (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

בעקבות המונדיאל: הרייטינג של רשת ירד

נכון לכעת, שידורי המונדיאל לא הועילו הרבה ללוח השידורים של רשת מבחינת אחוזי צפייה - וייתכן שאף הביאו לפגיעה בשידורי הפריים טיים. כל למשל לפני שבועיים כאשר שידרה הזכיינית את משחק את ברזיל נגד מקסיקו הוא רשם 23.3%, ולפני המשחק שובצה "כלוב הזהב" במקום The Voice. הרייטינג של רשת בפריים באותו ערב ירד ב-23% לעומת השידורים הקבועים. זאת ועוד, בשל אופי הצפייה במשחקים וההכתבה המגבילה של הברייקים לפרסומות - גם זמן הפרסום של רשת נפגע באותו ערב ב-20%.

מבחינת תכניות מובילה בחציון החולף קשת כאשר שלוש התכניות הראשונות והחמישית בטבלה הן שלה, בראשן "מאסטר שף" עם ממוצע של 37.3% ו"האח הגדול" עם 32.8%. התכנית הראשונה של רשת היא "אבודים" במקום הרביעי עם 29.5% בממוצע, ואחריה "The Voice" (שטרם הגיעה לסיום וצפויה להתחזק) עם ממוצע נכון לעכשיו של 28.8%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully