גורמים בשב”כ: ”פענוח רצח שלי דדון - לא ספין"

לוואלה! ברנז'ה נודע כי תזמון פרסום פענוח המשטרה היום שזכה לביקורת כלל לא היה תלוי במשטרה אלא הועבר בימים האחרונים על ידי השב"כ. ומה אומרים במשטרה על הביקורת? "קשקוש מקושקש"

  • שלי דדון
  • משטרה
  • שב"כ
דוד ורטהיים

בעוד במשטרה נמנעו היום (ראשון) מלהתייחס לביקורת כלפי התזמון המקרי (לכאורה) של פענוח רצח שלי דדון בסמיכות לרצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר - לוואלה! ברנז'ה נודע כי פענוח המקרה כלל לא היה בידי המשטרה, וכי פרטי חקירה חדשים אשר הם אלה שאפשרו את הפרסום הגיעו אליה מהשב"כ.

במהלך היום עלתה הן ברשתות החברתיות והן במהדורת חדשות 2 ובעיתון "הארץ" ביקורת על כך כי הקדמת פרסום פענוח רצח הנערה שלי דדון בעת הזו - שבוע לפני הסרת צו איסור הפרסום המקורי - נועד לרכך את הביקורת הציבורית כלפי המשטרה והתנהלותה בפרשת הנערים החטופים. פרשה נוספת, המביכה את צמרת המשטרה בימים אלה, היא פרשת עו"ד רונאל פישר.

אולם, גורמים בשב"כ מתייצבים הערב לצד המשטרה ואומרים לוואלה! ברנז'ה כי "פרסום פענוח הרצח איננו ספין תקשורתי", ומציינים כי השב"כ הוא זה שהעביר למשטרה פרטי חקירה חדשים בימים האחרונים, כאלו שאפשרו את מועד פרסום פענוח הרצח.

"אנחנו קיבלנו את ההחלטה לפרסם", אומר גורם בשב"כ. "החקירה הסתיימה לפני יום-יומיים. לא היו פה שום שיקולים אחרים, וספין שקשור לעו"ד פישר הוא כלל לא מעניינינו. גם שיקולים של השפעה על השיח עם פיגוע לאומני מהצד הערבי אינם מעניננו. השיקול היה ענייני לחלוטין ולמשטרה לא היה חלק בקביעת עיתוי הפרסום".

לשאלת וואלה! ברנז'ה באשר למועד פרסם הפענוח, והאם מדובר בצעד שנועד לרכך את הביקורת הציבורית, אמרו במשטרה כי "מדובר בקשקוש מקושקש" - אולם סרבו לפרט בידי מי הייתה מצויה החקירה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully