שידורי המהפכה - רשות השידור על המוקד

  בדרך למליאה: אושרה הצעת חוק השידור הציבורי לקריאה שניה ושלישית

  ועדת אלהרר אישרה את הצעת חוק השידור הציבורי של השר ארדן, אשר תוגש להצבעה במליאה בעוד כשבועיים. על פי ההצעה תופסק פעילות הרשות השידור ובמקומה ייבנה תאגיד שידור חדש. אגרת הטלוויזיה תבוטל

  דוד אברהם

  ועדת אלהרר סיימה אמש (רביעי) להכין את הצעת חוק השידור הציבורי של שר התקשורת גלעד ארדן לקריאה שניה ושלישית, בתום דיונים והצבעות אינטנסיביים. כעת עוברת ההצעה להצבעה במליאה, שם היא אמורה לעלות בעוד כשבועיים. ביום בו יעבור החוק יחל הליך הפירוק של רשות השידור, וניהולה יעבור לידי כונס הנכסים הרשמי.

  תאגיד השידור הצבורי החדש מתוכן להתחיל לפעול ב-31 במרץ 2015, אז גם יופסק תשלום האגרה. עם הקמתו יופסק תשלום האגרה ויעלו לשידור שלושה ערוצי טלוויזיה – ערוץ כללי, ערוץ בשפה הערבית וערוץ ילדים. שידורי הרדיו יימשכו ויופעלו בדומה לפעילותם היום.

  (תוכן מקודם)

  השפים המובילים בישראל ילמדו אתכם לבשל - אצלכם בבית

  בשיתוף Foody
  לכתבה המלאה

  מועצת התאגיד תכלול 12 חברים, 6 מתוכן נשים

  ועדת אלהרר, בראשות חברת הכנסת קארין אלהרר, ערכה בהצעת החוק מה שינויים. בין היתר הוחלט כי להסיר את הסעיף לפיו שר האוצר יקבע את הכנת תקציב השידור הציבורי, ועל מנת להבטיח את עצמאותו של מנהל חטיבת החדשות המאוחדת בתאגיד השידור הציבורי שיקום עוגן בחוק כי הא יהיה העורך הראשי. מנהל חטיבת החדשות ימונה על ידי מנכ"ל התאגיד באישור המועצה, ויפוטר באותו אופן. מועצת התאגיד תכלול 12 חברים, 6 מתוכן נשים

  מספר העובדים בתאגיד השידור הציבורי לא יעלה על 750. עד יום תחילת השידורים על ידי התאגיד החדש המועצה תקבע את שיא כוח האדם, כאשר 25% מכוח האדם בתאגיד החדש יהיה מקרב עובדי רשות השידור, שיעברו אליו פטורים ממכרז. כל שאר העובדים יסיימו את תפקידם ויקבלו פיצויים מוגדלים, שעל שיעורם עדיין מתנהל מו"מ. התאגיד לא יוכל להוציא על שכר עובדים יותר מ-35% מתקציבו. תקציב התאגיד יורכב מהכנסותיו מפרסום ברדיו ותשדירי חסות בטלוויזיה, מאגרת רישיון הרכב (שלא תעלה), ומסכום נוסף שיינתן מהאוצר. הסכום הכולל שיועבר לתאגיד בשנים 2015 ו-2016 הוא 665 מיליון שקל ומשנת 2017 650 מיליון. עלות ההקמה היא 340 מיליון שקל.

  160 מיליון שקל לשנה לחברת החדשות המאוחדת

  על פי החוק החדש יוקצו 160 מיליון שקל לשנה לחברת החדשות המאוחדת. לערוץ בערבית הוקצו בתחילה 20 מיליון, והתקציב ייעלה מדי שנה עד ל-30 מיליון. 200 מיליון להפקה ורכישה של יצירה. מתוך ה-200 מיליון 10% בלבד לרכישת הפקות זרות. 50 מיליון יוקצו מדי שנה להפקות דרמה ו-40 מיליון להפקות דוקו דרמה. היוצרים ייהנו ממחצית זכויות היוצרים בהפקות קנויות, תקדים שלא קיים בערוצים המסחריים, בהם הזכויות מוקנות לרוכש הסדרה, וזאת במטרה לעודד את היצירה הישראלית.

  "אחרי שבועות של דיונים מעמיקים, טעונים, לעיתים סוערים ולא פשוטים אני מאמינה שהחוק שמגישה היום הוועדה הוא חוק טוב, נכון ומאוזן" מסרה יו"ר הוועדה ח"כ קארין אלהרר, "שינויים רבים הוכנסו להצעה המקורית במטרה להבטיח התנהלות תקינה בתאגיד החדש, בראשם שינויים שיבטיחו את ניתוק השידור הציבורי מהשפעות חיצונית, זאת בכדי לאפשר לו להיות גוף עצמאי ונטול פניות, כלב שמירה אמיתי לדמוקרטיה ולא עוד שופר לשלטון".

  "אני מודה לחברי הכנסת ולכל באי הוועדה על ימים ארוכים ועבודה קשה, שבסופה הבשיל כאן פרי אשר יבטיח כי תאגיד השידור הציבורי החדש יספק לציבור הישראלי תכנים איכותיים, ערכיים ומעניינים ויהווה אלטרנטיבה אמיתית לתקשורת המסחרית".

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully