רייטינג סופ”ש: גמר ”האח הגדול” השיג 38.7%

מספר הצופים במשדר עמד על 1.7 מיליון. הנתון מגלם ירידה שכן ארבעת משדרי גמר ”האח הגדול” האחרונים חצו את רף 40 אחוזי הצפייה. גם ממוצע הצפייה בתוכנית ירד

דוד אברהם
31/08/2014
גמר האח הגדול. עידו שחם
גמר האח הגדול(צילום: עידו שחם)

גמר העונה השישית של "האח הגדול" ששודר אמש (שבת) רשם נתון רייטינג של 38.7% בממוצע, כך עולה מנתונים ראשוניים בקרב משקי בית יהודיים. מנתוני הזכיינית קשת עולה כי מספר הצופים במשדר עמד על 1.7 מיליון. העונה הושקה באמצע מאי עם נתון רייטינג של 37.6% וממוצע הצפייה בה, ללא תכנית הגמר, עומד על 33%. בכל תקופת שידורה הובילה העונה השישית של "האח הגדול" את דירוג טבלאות הצפייה והייתה למשדר הנצפה ביותר בכל שבוע, למעט השבוע שבו שודר גמר גביע העולם בכדורגל - וזאת למרות תקופה של חוסר יציבות בלוחות השידורים.

אולם למרות נתוני הרייטינג המצוינים, הבוקר מהווה עבור "האח הגדול" נקודת מפנה שלילית: המשדר אתמול בלם מגמת עלייה עקבית בהתעניינות הצופים במשדרי הגמר של התכנית והרייטינג גם הוא נבלם בהתאם. השיא, אשר לא שוחזר אמש, היה גמר העונה הקודמת שהשיג נתון רייטינג של 41.6% - הגבוה ביותר מכל עונות התכנית.

ארבעת משדרי גמר "האח הגדול" האחרונים חצו את רף 40 אחוזי הצפייה בקרב אוכלוסייה יהודית: גמר העונה החמישית רשם כאמור 41.6%, זה של הרביעית רשם 40.2% והיה נמוך רק במעט מגמר העונה שקדמה לו, השלישית, שהשיג 40.6%. גמר העונה הראשונה ששודרה בישראל בדצמבר 2008 זכה ל-39.1% וגמר העונה רשם 36%.

גם ממוצע הצפייה בעונה הנוכחית היה נמוך יותר מהקודמת לאורך כל תקופת השידורים, אשר כמחצית ממנה חפפה לשינויים בלוחות המשדרים עקב סיקור העימות בעזה. שתי העונות שודרו בעונת הקיץ, ובעוד העונה הקודמת נהנתה מנתון ממוצע של 36.3% (ללא הגמר), זו שהסתיימה אתמול רושמת ממוצע צפייה של 33%, הרחק ממוצע העונה הרביעית שרשם 41.1%. מספר הצופים ב"האח הגדול", אם כך, הולך ומתמעט בשנים האחרונות.

חשוב לדעת

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים

מוגש מטעם שחל

עוד בשבת: חדשות השבת עם 24.3%

שאר נתוני הרייטינג בשבת: בערוץ 10 שודרו מול הגמר שידורים חוזרים של "לעוף על המיליון" שרשם 6.2% ושל "בנות הזהב" שרשם 4.5%. בהמשך הערב בערוץ 2 שידור חוזר של "תכנית קיציס" רשם 13.4%.

מוקדם יותר בערוץ 10 "שעת הדרקון" עם 3.4% ו"המגזין" עם 9.4% - נתון המסייע לחדשות 10 לחתום את החודש הגבוה בתולדות חדשות 10 עם ממוצע צפייה של 12%. חדשות השבת בערוץ 2 רשמה ממוצע של 24.3%. "רואים עולם" בערוץ הראשון עם 6.6%.

מציגה עלייה מול הערוצים המסחריים. איילה חסון(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

בשישי: איילה חסון היחידה שמתחזקת

נתוני הצפייה בערב שישי מתאפיינים בנתונים נמוכים, כאשר "אולפן שישי" מציגה היחלשות לנתון של 13.2%, אליה היא יורדת מ-16.1% אותם רשמה בשבוע שעבר. היחלשות דרמטית גם בערוץ 10 שם "שישי" רושמת 4.7% לאחר שבשבוע שעבר נהנתה מנתון של 8.5%. חדשות טובות למנהלת אגף החדשות של הערוץ הראשון איילה חסון, אשר "יומן" בהגשתה מתחזקת מול הערוצים המסחריים ועולה מנתון של 4.8% בשבוע שעבר לנתון של 7.1%.

עוד בשישי: "היום לפני אח-רון" בערוץ 2 עם 15.4%, שידורים חוזרים של "רמזור" ושל "נשואים פלוס" עם 13.6% ו-10.2% בהתאמה. "חדר 101" של החינוכית עם שיא לעונה של 7.9%. בערוץ 10 "שי בשידור" שומרת על יציבות מההשקה עם נתון של 7.6%, "החברים של נאור" בשידור חוזר עם נתון של 4.9%.

  • האח הגדול
  • קשת
  • חדשות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully