בחירות 2015 בתקשורת

כצפוי: ועדת הבחירות דחתה העתירה נגד ישראל היום

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן דחה את עתירת עו"ד שחר בן מאיר נגד הפצתו של עיתון "ישראל היום" בטענה כי זו מהווה תעמולת בחירות לטובת רה"מ - וחייב אותו בהוצאות המשפט של נתניהו, הליכוד, ישראל היום והמו"ל שלדון אדלסון

דוד אברהם
(צילום: AP)

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן דחה את עתירת עו"ד שחר בן מאיר נגד הפצתו של עיתון "ישראל היום" בטענה כי זו מהווה תעמולת בחירות לטובת ראש הממשלה בנימין נתניהו - וחייב אותו בהוצאות המשפט של נתניהו, מפלגת הליכוד, ישראל היום והמו"ל שלדון אדלסון.

כבר בשבוע שעבר התייחס לנושא היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין והמליץ לדחותה על הסף. "חוק דרכי התעמולה אינו משים את יו"ר ועדת הבחירות בבחינת 'צנזור-על', על כלל התכנים החדשותיים המופיעים בעיתונות הכתובה, ואף איננו מטיל עליו לפקח על שמירת כללי האתיקה העיתונאית", כתב וינשטיין בעמדתו. "ככל שהמחוקק יחליט כי נדרשת הסדרה - במסגרת דיני הבחירות - על הטייה בסיקור עיתונאי לטובת מועמד זה או אחר, תידרש לשם כך חקיקה ראשית מפורשת".

"הנחת המוצא היא שישראל היום – הוא עיתון לכל דבר ועניין. על הטוען אחרת – העותר – הנטל להוכיח זיקה חזקה במיוחד ולבססה על ראיות ברורות חד-משמעיות ומשכנעות. העותר, לא הצליח להרים נטל זה", כתב בהחלטתו. הוא התייחס לחוות הדעת של ענת באלינט שצורפה לעתירה וכתב כי העותר "טען כי הסיקור החדשותי בישראל היום מוטה לטובת ראש הממשלה וסביבתו (וכן הסיקור נוטה לפאר אותם), ובו בזמן התעלם מנושאים אקטואליים שעניינם בביקורת על אלה. איני סבור כי יש בראיות שהציג העותר כדי ללמד על הזיקה הנדרשת לטובת מתן הסעד המבוקש. יותר מכך, ספק אם ניתן באמצעות תוכן ידיעות חדשותיות להוכיח את הזיקה הנדרשת במקרה זה".

עוד באותו נושא

ישראל היום, עם הפנים אל המחר

לכתבה המלאה

לקריאת ההחלטה המלאה:

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully