וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליברמן דורש: להשעות את איילה חסון

11.5.2015 / 16:32

יו"ר ישראל ביתנו פנה ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה נגד איילה חסון וחנן קריסטל בעקבות דברים שאמרו על מצביעי "ישראל ביתנו" בהם כי "הגיעו עם האינפוזיות לקלפיות". ערוץ 1: "ליברמן מנסה להלך עלינו אימים"

אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו, אפריל 2015. טלי מאייר
"חטאו של אותו ציבור הוא שהעז להצביע עבור 'ישראל ביתנו'". ליברמן/טלי מאייר
"במהלך כל השיחה הותקפה ישראל ביתנו במילים בוטות וקשות ומבלי שאפילו אחד מהמתדיינים מציג זווית אחרת של הדברים"

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד איילה חסון וחנן קריסטל, בטענה כי השניים הסיתו לגזענות, במהלך שידור מהדורת החדשות "יומן" בערוץ הראשון.

ליברמן התייחס לשיחה במשדר, במהלכה שוחחו השניים באולפן ואמרו בין היתר על מצביעי ישראל ביתנו: "טיהור במרכזי קליטה... אלה שהגיעו עם האינפוזיות לקלפיות, שהובאו...".

ליברמן פנה גם לעורך הראשי של רשות השידור להשעות מתפקידם את חסון, המשמשת מנהלת מחלקת החדשות בערוץ הראשון, ואת קריסטל, המשמש פרשן פוליטי. במכתבו מתייחס ליברמן להתבטאות של קריסטל על "טיהור במרכזי קליטה" אמירה שעליה הגיבה חסון: "במרכזי הקליטה. אלה שהגיעו עם האינפוזיות לקלפיות, שהובאו...". העיתונאית מזל מועלם, שהשתתפה בשיחה הגיבה לדברי של חסון ואמרה:
"תהיי רחמנית קצת". על כך השיבה חסון : "ככה זה היה".

במכתב טוען ליברמן כי במהלך כל השיחה הותקפה 'ישראל ביתנו' במילים בוטות וקשות ומבלי שאפילו אחד מהמתדיינים מציג זווית אחרת של הדברים, שלא לדבר על מישהו שממש יגן על עמדתנו. אף אחד מ'ישראל ביתנו' או שלפחות חושב אחרת משאר המשתתפים - לא הוזמן לשידור", כתב ליברמן, והוסיף: "כדאי וחשוב לציין שרוב האנשים המגיעים עם "אינפוזיה לקלפיות" הם ניצולי שואה או ותיקי מלחמת העולם השנייה או נכי מלחמה. ההתבטאות הזו היא התבטאות גזענית המכלילה ציבור שלם ומשתמשת בסטריאוטיפים על-מנת לבזות את אותו ציבור. כל חטאו של אותו ציבור הוא שהעז להצביע עבור 'ישראל ביתנו', שנגדה מנהלת איילה חסון מסע-צלב מזה חודשים ארוכים. אותו מסע של הגברת חסון נגד 'ישראל ביתנו' כלל פרסומים לא נכונים וניסיון חוזר ונשנה לפגוע במפלגה ובעומד בראשה".

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
"התנהלות אנטי-עיתונאית בכל קנה מידה ". חסון/מערכת וואלה, צילום מסך

"לא רק דבר כיעור אלא הסתה לגזענות"

"התנהלות כמו זו של הגברת חסון חמורה שבעתיים כשהיא נעשית באמצעות ניצול ושימוש במשאב הציבורי. היא חמורה אפילו יותר כשמי שעושה זאת היא גם המנהלת בפועל של חטיבת החדשות"

בהמשך כותב ליברמן: "התנהלות כמו זו של הגברת חסון היא התנהלות אנטי-עיתונאית בכל קנה מידה והיא חמורה שבעתיים כשהיא נעשית באמצעות ניצול ושימוש במשאב הציבורי, שידורי הטלוויזיה הממלכתית. היא חמורה אפילו יותר מכך כשמי שעושה זאת היא גם המנהלת בפועל של חטיבת החדשות, שאמורה לשמש דוגמה לעיתונאים האחרים העובדים בערוץ, ואבוי לאותה דוגמה". העתקים ממכתבו לוויזנטל, נשלחו לאלדד קובלץ המשמש מנכ"ל זמני של תאגיד השידור הציבורי החדש ולמועצת העיתונות.

בפנייתו ליועץ המשפטי לממשלה, כתב ליברמן: "אני מבקש כי את השטר של 'אפס סובלנות לגזענות' אשר המערכת שבראשותך – ובצדק רב – הוציאה, תפרע כאן בעניין זה. ההתייחסות לאנשים בגירים ומכובדים, כאל מי ש'הובאו לקלפיות "עם אינפוזיות', היא כאמור לא רק דבר כיעור אלא הסתה לגזענות".

"אני מודע לחשיבות של עיתונאות בחברה דמוקרטית, ולחשיבותו של דיון פתוח וביקורתי, ואנו כמובן ששים לכל הזדמנות לדיון כזה. ברם, אותם ערכים של חברה דמוקרטית מחייבים, עוד לפני שנפתח המיקרופון הראשון ולפני שנדלק הזרקור הראשון באולפן הטלוויזיה – שכבודו של אדם לא יהיה למרמס בגלל מוצאו או השתייכותו האתנית או הפוליטית".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

איך הופכים אריזת פלסטיק לעציץ?

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר

רשות השידור: "דוחים מכל וכל את ההתקפה הצינית"

מרשות השידור נמסר בתגובה לדברים: "אנחנו דוחים מכל וכל את ההתקפה הצינית של חבר הכנסת אביגדור ליברמן ואת הניסיון שלו להלך עלינו אימים ולסתום לנו את הפה. מאז שבתכנית יומן פורסמו גילויים חמורים על חקירות השחיתות בישראל ביתנו, שם לא מעט מהמעורבים הם מקורביו של ליברמן, הפכו, יומן, ערוץ 1 ואילה חסון, יעד להשתלחות בלתי פוסקת של חבר הכנסת ליברמן, שהיום עברה כל גבול, ולמרות זאת לא נרתע ונמשיך לעשות עבודתנו ללא מורא וללא משוא פנים".

"צר לנו שחבר הכנסת ליברמן שרבב באופן ציני את ניצולי השואה למאבק ההישרדות הפוליטית שלו , וזאת למרות שאיש מחברי הפאנל ביום שישי ביומן לא הזכיר במילה ולא בחצי מילה את ניצולי השואה", לשון התגובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully