וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמנון נדב: 50% אבטלה סמויה בקול ישראל

24.8.2015 / 13:32

דווקא כאשר חרב הפיטורים מונפת מעליה, מי ששימש כמנכ"ל "קול ישראל" של רשות השידור במשך 15 שנה מסביר מדוע העובדים הם אלו שאחראים על מצבה ומספר כיצד נאבק עם עיתונאים שעשו שימוש ברשת ב' לצורך קידום אג'נדות אישיות; "מעלו באמון שהעניק להם הציבור"

יח"צ - חד פעמי
"מהרגע שהנהיגו חובת נוכחות חשבו שפתרו את הבעיות. אז העובדים היו באים בלילה, באין רואה, עם פיג'מה. גם איזושהי מגישת תכניות שהייתה צריכה להפיק תכנית מסוימת, הייתה באה, חותמת, והולכת הביתה"

אמנון נדב, לשעבר מנהל "קול ישראל" ברשות השידור, טוען שישנה אבטלה גלויה בקרב מחצית מהעובדים וכי ניתן לקצץ ולייעל את התחנה בכ-50% לפחות.

"היו לי עובדים, לא יכולתי לעשות כלום כי מנעו את זה ממני. מהרגע שהנהיגו חובת נוכחות חשבו שפתרו את הבעיות. זאת אומרת ברדיו, כמו במפעל, בשלב מסוים הנהיגו, לא אני, הנהיגו את העניין הזה של לבוא ולחתום, המינהל של רשות השידור. אז (העובדים) היו באים בלילה, באין רואה, עם פיג'מה. גם איזושהי מגישת תכניות שהייתה צריכה להפיק תכנית מסוימת, הייתה באה, חותמת, והולכת הביתה. וזאת הייתה העבודה שלה" – כך מספר נדב לרועי כ"ץ, בראיון שישודר בתוכנית "תעודת עיתונאי", ביום שישי, בשעה 07:00, ברדיו תל אביב.

נדב, ששימש במשך 15 שנים, עד שנת 2003, מנהל קול ישראל הוסיף כי נתקל בשחיתות מצד העובדים והמנהלים, ואמר: "בעוונותיי, זאת אומרת לא אני בישיר, זאת אומרת הייתי חלק ממנגנון. אין מה לעשות". בהמשך הריאיון האשים נדב את העיתונאים בשימוש במיקרופון של רשת ב', לצורך קידום אג'נדות אישיות: "העיתונאים ניכסו לעצמם את הכלים, את הרדיו, את הטלוויזיה, וזה משרת אותם".

"הייתה תקופה מסוימת שהציבור עוד לא קלט את זה וברגע שהוא התחיל לקלוט את זה הוא התחיל להתרחק מזה ואני חושב שבין היתר גם זה מה שאמרתי אם אי אפשר לתקן את זה ברפורמה", אמר נדב והוסיף כי על הרקע הזה, היו לו לא מעט עימותים עם שלי יחימוביץ': "כשהייתי מדבר איתם (עם העיתונאים) הייתי אומר 'תשמעו, אתם לא נבחרתם, אתם לא חברי כנסת, אתם בסך הכל, לצורך העניין הזה זה מעליב אולי, אבל 'פקיד' במרכאות שקיבל תפקיד עיתונאי'". נדב הוסיף כי לטעמו עובדי קול ישראל מעלו באמון שהעניק להם הציבור, ואמר: "אני הפסקתי לקפוץ כשאני שומע את הדעות שלהם נמרחות לאורך כל השידור".

מטה המאבק: "יורק לבאר ממנה שתה"

בתגובה לדברים שאמר נדב, מסר גורם במטה המאבק של עיתונאי רשות השידור: "אמנון נדב יורק לבאר שממנה שתה ועל עיתונאי רשות השידור. הוא פועל בשירותם של הפוליטיקאים במטרה לקבל מהם ג'וב מכניס".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully