וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מספר 2 בחוץ: רן תלם עוזב את קשת

24.9.2015 / 9:33

תלם הצטרף לזכיינית ערוץ 2 קשת לפני 15 שנים ובשנת 2008 מונה לתפקיד סמנכ"ל התוכן. על פי גורמים המעורים בפרטים, פיצול התפקיד ומינויו של חיליק שריר לתפקיד סמנכ"ל התוכניות בזכיינית, דחק את תלם ובסופו של דבר הביא לעזיבתו

רן תלם. רונן ארמן,
על רקע פיצול התפקיד. רן תלם/רונן ארמן

רן תלם עוזב את תפקידו כסמנכ"ל תוכן בקשת לאחר שבע שנים בתפקיד.

תלם הצטרף לזכיינית ערוץ 2 קשת לפני 15 שנים. תחילה שימש כמנהל פיתוח ובשנת 2008, ולאחר מספר שנים באולפני הרצליה, מונה לתפקיד סמנכ"ל התוכן.

על פי גורמים המעורים בפרטים, פיצול התפקיד ומינויו של מי ששימש בעבר כסמנכ"ל התוכן של חדשות 2 חיליק שריר לתפקיד סמנכ"ל התוכניות בזכיינית, דחק את תלם ובסופו של דבר הביא לעזיבתו. אמנם שריר היה אחראי על ניהול לוח השידורים ותלם התמקד בפיתוח תוכן, אולם בכל זאת, כך על פי אותו גורם, חש תלם בפגיעה ברוחב סמכויותיו. מנגד, גורם אחר בקשת אמר היום לוואלה ברנז'ה כי לתלם הוצעו לאחרונה מספר תחומי אחריות נוספים בזכיינית אך האחרון סירב והחליט לפרוש מתפקידו.

בנוסף, לדברי גורמים המעורים בפרטים בשבועות האחרונים נעשו פניות מצד קשת לאנשי תוכן שעובדים עם הזכיינית המתחרה רשת, בניסיון למצוא מחליף לתלם.

תלם: "איך תדע אם אתה צעיר? ספור את כל הישגיך"

אבי ניר: "אני מצטער על כך, שלא הצלחנו להגיע להסכמה על הישארותו של רן בקשת אך יחד עם זאת, הוא כבר שב אלינו, אחרי שיצא לדרך עצמאית"

רן תלם מסר בתגובה: "אני רוצה להגיד תודה רבה מאוד, מעומק הלב, לכל האנשים המצויינים שנתנו את הזכות לעשות לצדם ואיתם טלוויזיה מצוינת. קשת לא הייתה בשבילי מעולם מקום עבודה, אלא מקום שבו עשיתי את הדברים שבשבילם מתעורר אדם כל בוקר. יחד הגענו למקומות שאפילו בחלום נראו כמו דימיון, אבל הם קרו. אבל, לפני שבוע שמעתי את שמעון פרס אומר משפט מקסים: "איך תדע אם אתה צעיר? ספור את כל הישגיך, ספור את כל חלומותיך, אם השני גדול מהראשון - אתה צעיר". אז בגילי הצעיר, אני מרגיש שזה הזמן ללכת ולהגשים עוד חלומות. יש הרבה כאלו. ומילה אחרונה למורה שלי, לאיש שלימד אותי כל מה שאני יודע, תודה רבה אבי, אין כמוך".

אבי ניר מסר בתגובה כי "בדיוק לפני שלוש שנים פסענו רן ואני מחופשים ב'בלאק טיי' על השטיח האדום בדרך לטקס האמי. החליפה נראתה עליו הרבה יותר טוב. אחר כך עמדנו שנינו על הבמה, מחייכים במבוכה בתוך קבוצת המפיקים והיוצרים של 'הומלנד' וקיבלנו את פסלון האמי. הקרחת שלו הבהיקה יותר. הרגע הזה ועוד רגעי שיא שחלקנו כולנו עם רן מסמנים בעיני יותר מכל את הרוח של קשת. את האמונה בכך, שקשת היא המקום בו אפשר ומצופה להגיע לכל המקומות שטלוויזיה יכולה להגיע אליהם. את כל המקומות והפסגות, שאנשים עם אמונה וכשרון, כמו רן, יכולים לשאוף ולהגיע אליהם".

עוד הוסיף ניר כי "שנות העשייה המשותפת עם רן בקשת היו מסע ארוך, קשה, מוצלח, מפרך, לעתים מתסכל ולרוב מתגמל, לעתים לתוך הלילה, לעתים לאורכה ולרוחבה של ישראל לעתים מסביב לכדור הארץ-מסע יצירתי קולקטיבי. על המסע הזה ועל כל מה שהוליד, אני רוצה להודות לרן באופן אישי וגם להודות לו בשם הדירקטוריון, העובדים ובשמם של הצופים. בשמי ובשם כולנו אני מאחל לו בהצלחה רבה בדרכו החדשה".

"אני מצטער על כך, שלא הצלחנו להגיע להסכמה על הישארותו של רן בקשת אך יחד עם זאת, הוא כבר שב אלינו, אחרי שיצא לדרך עצמאית...קשת עצמה כבר עושה צעדים גדולים בדרך חדשה ולא סלולה ואני מקווה, שנוכל בעתיד קרוב למצוא את המקום בו דרכים אלו יפגשו ובעיקר כיצד נוכל לבלות שוב יחד בחשיבה, בחדרי עריכה ועל השטיחים אדומים", לשון התגובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully