מנכ"ל ערוץ 10 חושף: כי"ל עצרה הפרסום בערוץ בעקבות כתבה

בצעד חסר תקדים חשף היום יוסי ורשבסקי כי פנה ליו"ר דירקטוריון כי"ל לאחר שלטענתו החברה עצרה קמפיין המוערך כחצי מיליון שקלים, בעקבות כתבה של מתן חודורוב בחדשות. כי"ל: "אין קשר בין פריסת המדיה לבין הכתבה המגמתית"

מיה מנע
03/11/2015
יוסי ורשבסקי. צילום: גיא קרן,
"לא נכנע". יוסי ורשבסקי(צילום: צילום: גיא קרן)

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, פנה מכתב ליו"ר דירקטוריון כיל ניר גלעד, לאחר שהחברה עצרה את הפרסום בערוץ 10 בעקבות כתבה של הכתב הכלכלי מתן חודורוב.

לפני כעשרה ימים פרסם חודורוב כתבה שעסקה באיום של כיל על המדינה בפיטורי מאות עובדים אם לא ישונו המלצות ועדת ששינסקי. הכתבה כללה גם התייחסות לעלות שכרו של גלעד וביקורת על תפקודו וביצועי החברות שתחת ניהולו.

התוצאה: כיל שיצאה באחרונה קמפיין המוערך בענף בכמה מיליוני שקלים, עצרה את הפרסום בערוץ 10, בהיקף המוערך בענף בסכום של כחצי מיליון שקלים.

ורשבסקי טוען במכתבו כי המסר הועבר לו מסוכנות המדיה, שהצביעה על הקשר בין הכתבה של חודורוב לבין עצירת הפרסום. "בדקתי בחדשות 10 ועם מתן חודורוב, ולא אה ולא איש מטעמך טענתם לחוסר דיוק בפרט כלשהו בכתבה. אני מבקש שתורה לאנשיך להחזיר את הפרסום לאלתר. חדשות 10 וערוץ 10 מחוייבים לדיווח חסר פניות, למאות אלפי צופינו. לא נכנע לשום חרם פרסום מכל סוג שהוא", כתב ורשבסקי.

בתגובה לחרם של כי"ל על ערוץ 10 אמר היום ח"כ מיקי רוזנטל: "הבריונים של כיל מוכיחים שוב שהם נוקטים שיטות של מאפיה. איומים על כלי תקשורת, לקיחת עובדים כבני ערובה ושוד שיטתי של הקופה הציבורית".

עוד באותו נושא

הפסד של חצי מיליון שקל ל"הארץ" בעקבות חרם הגז

לכתבה המלאה

כי"ל: "אין קשר בין ההחלטה המקצועית של פריסת המדיה לבין הכתבה המגמתית"

בכי"ל הכחישו היום את הדברים וטענו כי ההחלטה להפסיק את הקמפיין נבעה משיקולים מקצועיים. במכתב ארוך במיוחד הסביר מנכ"ל החברה דני חן כי "ליו"ר החברה לא היה והוא איננו מעורב בדרך כלשהי בפריסת תקציבי המדיה של החברה", והוסיף "הופתענו מאד לקורא את מכתב ואת הטענות... אין קשר בין ההחלטה המקצועית של פריסת המדיה בקמפיין של כי"ל לבין הכתבה המגמתית של מתן חודורוב".

הנה התגובה במלואה:

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully