פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחרי יותר מעשור: BBC סוגרת את ערוץ הצעירים - ומעבירה אותו לרשת

   עצומה עליה חתמו 300 אלף איש לא שינתה את החלטת מועצת המנהלים של BBC לסגור את BBC3 ולהעביר אותו לשידור מקוון בלבד, אשר נחנך היום, ויחסוך כ-30 מיליון פאונד. ההנהלה: "קהל הצופים הצעיר צופה יותר בתוכן וידאו באינטרנט"

   אחרי יותר מעשור: BBC סוגרת את ערוץ הצעירים - ומעבירה אותו לרשת

   ערוץ הצעירים והנוער BBC3 יורד היום מהאוויר לאחר יותר מעשור של שידורים, והושק מחדש במהדורה אינטרנטית בלבד. מנכ"ל BBC, טוני הול, אמר כי סגירתו של הערוץ תחסוך לתאגיד השידור הציבורי יותר מ-30 מיליון פאונד בשנה, ומועצת המנהלים נימקו את ההחלטה בכך שיש "ערך ציבורי מובהק במעבר BBC3 לשידור מקוון, שכן הראיות מצביעות על כך שקהל הצופים הצעיר צופה יותר בתוכן וידאו באינטרנט מאשר בטלוויזיה המסורתית".

   ההחלטה לסגור את BBC3 התקבלה לפני שנתיים כחלק מתכנית קיצוצים בכלל הרשת במסגרתה צומצמו כ-100 מיליון פאונד מכלל התקציב. בהנהלה הבטיחו כי כל תכניות הערוץ - המיועדות לגילאי 16 עד 34 - ישובצו בערוצים אחרים של הרשת כמו גם במהדורת האונליין החדשה שלו, אולם זה לא מנע תרעומת ציבורית בבריטניה. יותר מ-300 אלף איש חתמו על עצומה המתנגדת למהלך ודרשו להשאיר באוויר את הערוץ. בעמוד הפייסבוק של BBC3 ענה צוות הניו-מדיה של הערוץ לתגובות רבות של צופים בנושא, והעביר את המסר: "הכסף שייחסך מהמעבר לאינטרנט יושקע בענפים אחרים של BBC, כמו תכניות דרמה ואחרות".

   New BBC Three? Let's go there...

   Posted by BBC Three on Tuesday, 26 January 2016
   ">