וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועצת הכבלים והלוויין: ערוץ מורשת הפר את תנאי הרישיון

4.4.2016 / 12:05

המועצה פתחה בהליך בירור מול ערוץ מורשת בשל הפרה לכאורה של הוראות האתיקה הקבועות ברישיונו. יו"ר המועצה, ד"ר יפעת בן חי-שגב: "הערוץ הגיש בקשה לשידורי חדשות - והוא צריך להפנים ששידור חדשות נושא גם חובות, שהעיקרית בהן היא עמידה בכללי אתיקה"

סיפור בדקה פרשת ערוץ 20. מערכת וואלה!
"התייחסות לא רצינית לרגולציה". ערוץ 20/מערכת וואלה!

ראש אגף הפיקוח של המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לוויין, רונן אברמסון, שלח אתמול (ראשון) מכתב בירור למנכ"ל הערוץ הייעודי למורשת ישראל (ערוץ 20) שעניינו הפרה לכאורה של הוראות האתיקה הקבועות ברישיונו. בעקבות תלונות שהגיעו לאגף פניות ציבור במועצה בנוגע לתכנים ששודרו בערוץ, עלה חשש כי הערוץ לא מקיים את תנאי נספח האתיקה, ולכן נשלחה אליו בקשה לקבלת הבהרות פרטניות בכל הקשור לעמידה בנספח זה.

מבירור ראשוני מתברר כי ועדת האתיקה לא התכנסה כנדרש בנספח האתיקה, לא התקיימו הדרכות לעובדים והכשרות בענייני אתיקה לעובדים חדשים והיועץ המשפטי של הערוץ לא הכשיר את העובדים בנושא אתיקה, וזאת בניגוד לכאורה לתנאי הרישיון.

בהוראות נספח האתיקה נקבע כי על הערוץ לנקוט באמצעים מתאימים להטמעת כללי האתיקה בקרב עובדיו. עוד נקבע כי עליו להקים ועדה לענייני אתיקה ולכנס אותה אחת לרבעון. בנוסף, הערוץ צריך למנות גורמים שיפקחו על קיומם ויישומם של הוראות האתיקה שיטפלו במקרים של אי-קיום כללי האתיקה של הערוץ. עוד נקבע, כי עובדי מחלקת התוכן של בעל הרישיון יעברו השתלמויות תקופתיות בנוגע להוראות הדין הרלוונטיות, הקוד האתי של הערוץ והנהלים המחייבים ברישיון. כמו-כן, על בעל הרישיון לערוך השתלמויות אתיקה לעובדים חדשים, לקבוע נהלי עבודה לקיום ולשמירה על כללי האתיקה של הערוץ במחלקת התוכן ועוד.

במכתב הבירור נטען כי "התשובות הכלליות של הערוץ לשאלות הפרטניות שהופנו אליו על ידי אגף הפיקוח של המועצה בכל הנוגע לנספח האתיקה, עמידת הערוץ בו ויישום הוראותיו, לא נתנו מענה ענייני לעמידת הערוץ בנספח האתיקה ויש בהן כדי לבטא התייחסות לא רצינית לרגולציה החלה על הערוץ בכלל ולהוראות נספח האתיקה בפרט". עוד צוין במכתב כי אין בתשובות שניתנו על-ידי הערוץ כדי להכשיר חריגות מהוראות נספח האתיקה של הערוץ. ככל שיוחלט על קביעת הפרה בעניין זה, התריע ראש אגף פיקוח במכתב הבירור, יתכן ויוטל על הערוץ עיצום כספי.

יו"ר המועצה, ד"ר יפעת בן חי-שגב, הוסיפה כי "הערוץ מגלה יחס לא רציני לכללי הרגולציה. בדעתנו לאכוף את כל כללי הרישיון קטנים כגדולים. הערוץ הגיש בקשה לשידורי חדשות - והוא צריך להפנים ששידור חדשות נושא גם חובות, שהעיקרית בהן היא עמידה בכללי אתיקה".

בתוך כך, ביום חמישי האחרון הגישה קבוצת RGE, המחזיקה בערוץ 10, ערוצי הספורט, הילדים ולוגי, עתירה לבג"ץ נגד מועצת הכבלים והלוויין וערוץ 20 - בדרישה לבטל החלטה קודמת של המועצה הנוגעת לשינוי תנאי הרישיון לטובת הערוץ. לפי כללי המכרז המקוריים, לערוץ מורשת מותר לשדר 10% תכנים שאינם קשורים למסורת, וכעת הוא יכול לשדר 25% תכנים שאינן מסורת.

במהלך 2015 ערוץ המורשת נקנס פעמיים, בסכום כולל של כרבע מיליון שקל, בשל אי-עמידה בתנאי הוראות רישיונו.

מערוץ 20 לא נמסרה תגובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully