הרשות השנייה: לצאת למכרז לרדיו אזורי חדש בשפה הערבית

ועדת הרדיו של הרשות השנייה לטלוויזיה ‏תמליץ למועצת הרשות לפעול להקמת תחנת רדיו אזורי חדשה בשפה הערבית. אוה מדז'יבוז': "דווקא לאור ההצלחה המרשימה של רדיו א-שאמס ברור לחלוטין שיש צורך בהקמת תחנת רדיו אזורית נוספת בערבית"

"לאפשר שיח פלורליסטי". אוה מדז'יבוז' (צילום: ענבל מרמרי, יח"צ, הרשות השנייה)

ועדת הרדיו של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, בראשות ד"ר מיכל שפירא, הודיעה היום (חמישי) כי ‏תמליץ למועצת הרשות לפעול להקמת תחנת רדיו אזורי חדשה בשפה הערבית. הרשות צפויה ‏לקבל ‏המלצה זו, ולהתניע את המהלך - הדורש יציאה למכרז חדש.‏

בוועדה מסבירים כי המלצותיהן מסתמכות על תהליך מקצועי שכלל סקרי דעת קהל ובחינה מקיפה של נתוני ‏האזנה בקרב האוכלוסייה הערבית והדרוזית בישראל, לצד ניתוח סוציולוגי של מגמות בחברה הערבית ובדיקת היתכנות כלכלית לקיומן ‏של שתי ‏תחנות אזוריות בה נמצאה היתכנות כלכלית להקמתה של תחנה אזורית נוספת, אשר תייצר בידול ‏ותכנים ‏אלטרנטיביים באופן שיאפשר לשתי התחנות לפעול זו לצד זו.

יו"ר ועדת הרדיו, ד"ר מיכל שפירא, מסרה כי "64% מדוברי השפה הערבית ‏בישראל ‏מאזינים לרדיו מדי יום, כאשר רובם המכריע מאזין לרדיו א-שאמס. הקמת תחנת רדיו חדשה תאפשר לחזק את השיח הציבורי בחברה הערבית בישראל באופן שישקף את מגוון הדעות בציבור, כמו גם להרחיב את מעגלי החשיפה לשידורי הרדיו האזורי".

אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות השנייה, אמרה: "אני מברכת על המלצת ועדת הרדיו ומאמינה כי היא תאושר על ידי מועצת הרשות. דווקא לאור ההצלחה המרשימה של רדיו א-שאמס ברור לחלוטין שיש מקום וצורך בהקמת תחנת רדיו אזורית נוספת בשפה הערבית, ובכך לאפשר שיח פלורליסטי ומגוון ככל שניתן בשידורי הרדיו האזורי, שתבטא את הרב תרבותיות ואת מגוון הדעות בקרב כלל ‏האוכלוסייה דוברת הערבית במדינת ישראל. אני מאמינה כי נוכל לצאת לדרך ‏כבר במהלך 2017".‏

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully