עיתונאית אמריקנית טוענת: "עיתונאי ישראלי מוכר הטריד אותי מינית"

במאמר לאתר "ג'ואיש ג'ורנל" האשימה דניאל ברין "עיתונאי מצטיין", נשוי ואב לילדים ששמו לא הוזכר, כי אחז בה וניסה לנשק אותה בעת שניסתה לערוך עמו ריאיון על ספר שכתב. "הוא נע לעברי כמו חיה"

וואלה ברנז'ה
27/10/2016
העיתונאית דניאל ברין, שטענה כי עיתונאי ישראלי הטריד אותה מינית. טוויטר, צילום מסך
העיתונאית דניאל ברין(צילום: צילום מסך, טוויטר)

העיתונאית האמריקנית דניאל ברין טענה השבוע במאמר לאתר "ג'ואיש ג'ורנל" כי עיתונאי ישראלי הטריד אותה מינית. שמו של העיתונאי לא הוזכר, אך הוא תואר כ"עיתונאי רב הישגים", שהיה נשוי ואב לילדים, וכתב ספר שהשפיע רבות על הקהילה היהודית בארצות הברית. ברין ציינה כי הגיעה ללובי המלון שבו שהה העיתונאי במהלך ביקור של יומיים בארצות הברית, כדי לראיין אותו על הספר שכתב.

"הוא אמר לי שיש לו פגישות במהלך היום ואני האמנתי לו", אמרה. " ברגע שהגעתי ושמתי את מקליט הקול שלי על השולחן הוא עצר את הריאיון", כתבה ברין. "הוא אמר שראשית הוא רוצה להכיר אותי ושאל אותה כמה שאלות אישיות. השאלות האלה גרמו לי להרגיש לא בנוח". ברין אמרה כי לאחר מכן העיתונאי נע לעברה "כמו חיה", אחז בראשה ומשך אותה לעברו.

"הזזתי את ראשי כדי להתחמק מפיו", כתבה. "אמרתי לו שאני לא מבינה מה קורה. אמרתי לו שאתמול, באירוע שנערך עמו, הוא דיבר באופן אוהד כלפי אשתו". לטענת ברין, לאחר שהזיזה את ראשה הוא הציע לה לעלות לחדרו "רק לרגע", אך היא ענתה לו כי היא "לא חושבת שמדובר ברעיון טוב". "הוא אמר לי 'אנחנו לא חייבים לעשות סקס, אני רק רוצה לחבק אותך".

"חשתי משותקת", שחזרה ברין. היא ציינה כי היא עזבה את המקום בנימוס, וכי העיתונאי התעקש ללוות אותה למכוניתה.

  • ארצות הברית
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully