חזית חדשה לוועידת "המודיע": קריאות לביטול הגעה בשל הדרת נשים

עמותת חדו"ש קוראת למשתתפי הוועידה הכלכלית של עיתון "המודיע" לבטל את הגעתם: "כינוס זה אמור להתבצע באופן המדיר נשים, ולפיכך השתתפותך בו נותנת לגיטימציה למדיניות פסולה, הסותרת את ערכי היסוד של מדינת ישראל"

(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

עמותת חדו"ש, לחופש דת ושוויון, קוראת למשתתפי הוועידה הכלכלית של העיתון החרדי "המודיע" לבטל את הגעתם לאירוע כל עוד לא יוזמנו נשים להשתתף בו. מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, כתב למשתתפי הוועידה כי "כינוס זה תוכנן ואמור להתבצע באופן המדיר נשים, ולפיכך השתתפותך בו נותנת לגיטימציה למדיניות פסולה, הסותרת את ערכי היסוד של מדינת ישראל, אשר מנציחה הדרת נשים ופוגעת פגיעה קשה בעקרון השוויון המגדרי. אנו קוראים לך להודיע למארגנים על ביטול השתתפותך בוועידה זו, כל עוד לא תשונה תוכניתו ונשים יוזמנו להשתתף בו ובדיוניו".

רגב הוסיף כי "גם אם חוקית קיומה של הוועידה, ראוי שמארגניה יאלצו להתהדר אך ורק באישים השותפים לתפיסת עולמם הרגרסיבית, וכי נציגי המשק והציבור המחוייבים לעקרון השוויון המגדרי ידירו רגליהם ממתן יד ולגיטימציה למציאות פסולה זו, ויודיעו על כך בפומבי כדי לתרום לתיקון המציאות במקום להנצחתה". רגב טוען כי נושאי הוועידה נוגעים גם לנשים וכי השתתפותן בו חשובה לא רק ברובד העקרוני והסמלי אלא גם במימד הענייני: "יש אירוניה רבה, למשל, בדיון בעסקים קטנים ובחינוך בחברה החרדית בלי לשתף נשים בדיון זה, שהרי מרבית העובדים במגזר החרדי הן עובדות, ונשים הן אף מרכיב מרכזי בכח האדם החינוכי".

המכתב נשלח למשתתפי הוועידה, וביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר נפתלי בנט, השר יואב גלנט, השר משה כחלון, השר לשעבר אבי גבאי, השר לשעבר גדעון סער, מנכ"ל שטראוס ציון בלס, אבי כץ מבעלי קופיקס, נשיא איחוד התעשיינים שרגא ברוש, פרופ' זאב רוטשטיין מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, יאיר לוינשטיין מנכ"ל אלטשולר שחם ואייל לחיאני מנכ"ל טריא.

אתמול פורסם בוואלה ברנז'ה כי ב"המודיע" התייחסו לביקורת שפורסמה ב"גלובס", בנוגע להדרת נשים מוועידת העסקים. גורם ב"המודיע" אמר כי "כך נראה אירוע עסקים חרדי אמיתי שמיועד לציבור חרדי אמיתי. צריך לדעת שככה זה נראה וזאת המסגרת הערכית של 'המודיע' והוא לא מתכוון לזוז ממנה. הדבר ברור לכולם, לרבות הנואמים המרכזיים באירוע שאין להם שום בעיה עם זה". הגורם גם הוסיף: "מעניין כמה נשים נואמות בוועידות של עיתון 'גלובס'?".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully